Šestibodový turnaj FBC Dobré

IMG_2184

ROKYTNICE V O. H. - Další turnaj v rámci 2. ligy odehrály doberské ženy v Rokytnici v Orlických horách. Cílem bylo, pokusit se vydolovat maximální možný bodový zisk a zároveň se prezentovat pohlednou hrou.

FBC Dobré – FBŠ Všestary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 27:57 Netíková P. (Fingerová), 30:44 Fingerová (Sedloňová), 44:15 Procházková (Tomaščinová).

FBC Dobré: Svobodová T. – Bardonová, Ptáčníková, Barillová, Panenková Mi. – Blažková, Netíková P., Procházková, Fingerová, Netíková M., Sedloňová, Prázová, Tomaščinová, Rozinková.

Prvním soupeřem FBC Dobré byl tým ze Všestar, který se již rozkoukal v soutěži a díky zlepšeným výkonům začal trápit všechny celky, o čemž svědčí např. remíza s vedoucím Orlicko-Třebovskem.

„Věděli jsme, že nás nečeká nic snadného, ovšem i tak jsme chtěli na soupeřky vlétnout a dostat se do tlaku. Bohužel nám ale chyběla ta nejzákladnější ingredience – pohyb, což nás provázelo celým turnajem. V úvodní části byla k vidění vyrovnaná hra, kdy soupeřky hrozily rychlými kontry, se kterými si naše obrana příliš nevěděla rady. Jen díky pozorné Terce Svobodové tak zůstalo skóre bezbrankové a to i přesto, že i naše hráčky měly několik velmi dobrých šancí, ovšem ani Marťa Netíková a ani Procházková nedokázaly skórovat.

Ve druhé třetině jsme přeci jen přidali na pohybu, ovšem naše kombinace dnes velmi vázla a díky velkému množství nepřesných přihrávek jsme se nemohli dostat do tempa. Snaha se našim děvčatům nedala upřít, ovšem i soupeřky byly na toto utkání velmi dobře připravené a využívaly každou možnost k ohrožení naší svatyně. Přesto se nám podařilo třikrát skórovat a dotáhnout utkání k vítězství.  Bonusem bylo čisté konto Terky Svobodové, která nás v tomto zápase výrazně podržela a po zásluze odcházela bez obdržené branky,“ byl spokojen hlavně s vítězstvím Luděk Praininger z FBC Dobré.

FbC Florbalky Skuteč – FBC Dobré 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)

Branky: 3:38 Blažková (Netíková M.), 8:53 Tomaščinová (Bardonová), 16:35 Blažková (Procházková), 23:13 Blažková (Procházková), 31:56 Blažková (Bardonová), 32:39 Tomaščinová (Netíková P.).

10. IBK Hradec Králové B 14 3 1 10 10 36:82

„Do druhého utkání jsme chtěli vstoupit lépe než do toho předchozího, což se nám i podařilo, neboť v polovině 4. minuty se po nezištné přihrávce M. Netíkové prosadila z předbrankového prostoru Pája Blažková. O pět minut později nahodila na branku dlouhý lob Bardonová a vyražený míček za záda bezmocné brankářky dorazila Áďa Tomaščinová. Tato branka ale místo povzbuzení přinesla do našich řad až přílišné uspokojení, neboť jsme opět začali být pasivní a hlavně bez větší známky pohybu, za což jsme byli po zásluze potrestáni snižující brankou.

Do druhé třetiny jsme opět vstoupili aktivně a hlavně i brankově. Do konce třetiny jsme mohli přidat další branky, ovšem střelba dnes nebyla naší nejsilnější stránkou.

Závěr zápasu se dohrával v již poměrně poklidném duchu, i když šance na zvýšení skóre byly. Do dobrých pozic se dostala dobře hrající Fingerová, ovšem chybělo jí střelecké štěstí. I tak jsme ale zápas po zásluze dovedli do vítězného konce, což ocenili s povděkem i naši fanoušci, kteří děvčata doprovázeli svým povzbuzováním během celého turnaje.

Dnešní turnaj přinesl našim děvčatům do tabulky dalších 6 bodů, ovšem nutno přiznat, že předvedený výkon nebyl nikterak oslnivý. V naší hře bylo velké množství nepřesností, díky kterým jsme poztráceli zbytečně velké množství míčků a hlavně po většinu času jsme v naší hře postrádali pohyb. Když děvčata zabrala, hned dokázala své soupeřky přehrávat, ovšem takovýchto okamžiků dnes bylo příliš málo. Je sice pravda, že ne každý den je posvícení, a tak i naše ženy mají právo na horší výkon, ovšem i přesto budeme věřit, že na dalším turnaji se tým bude prezentovat lepším výkonem,“ ohlédl se za oběma zápasy Luděk Praininger. (pre/mš)

Ostatní výsledky

FBŠ Všestary – FbK Orlicko-Třebovsko 5:5, Orel Přelouč – FbC Florbalky Skuteč 0:2, FbK Orlicko-Třebovsko – Orel Přelouč 5:0