Sérii Mountfieldu přerušil až Třinec!

Mountfield HK - HC Sparta Praha.      Foto: Markéta Vlachová.

Mountfield HK – HC Sparta Praha. Foto: Markéta Vlachová.

HRADEC KRÁLOVÉ – Hokejisté Mountfieldu, kteří po prohře s Libercem v prvním kole, nepoznali v následujících třech kolech porážku, přivítali v pátečním podvečeru pražskou Spartu, která po letních změnách netají své ambice a touhu na konci sezony zvednout nad hlavu pohár pro vítěze extraligy.

Ani mohutné posilování pražského kolosu zatím k lepším výsledkům nevede. Proto do vzájemného souboje šli v lepším rozpoložení Hradečtí.

5. kolo

Mountfield HK – HC Sparta Praha 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 26. Smoleňák, 48. R. Pavlík (Zámorský, F. Pavlík), 51. Perret, 60. Smoleňák – 38. Forman (Ďaloga, T. Pavelka), 54. V. Růžička (Ďaloga, T. Pavelka).

Rozhodčí: Jeřábek, Lacina – Brejcha, Komárek | vyloučení: 2:2 | využití: 1:0 | nejlepší hráči: Radovan Pavlík – Marek Ďaloga | diváci: 5407.

Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandič – Miškář, Bičevskis, Perret – Smoleňák, Rákos, Červený – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Kubík, Chalupa – Pilař.

HC Sparta Praha: J. Sedláček – Kalina, Blain, Košťálek, Polášek, Ďaloga, T. Pavelka, M. Jandus – Kudrna, Pech, Forman – Buchtele, V. Růžička, Řepík – Rousek, Sukel, Říčka – Dočekal, Klíma, Dvořáček.

Úvod první třetiny moc hezké podívané nepřinesl. I když se hrálo nahoru dolů, šance přicházely hlavně po střelách, s kterými si však oba brankáři poradili. Mountfield dělal Spartě velké problémy hlavně pohybem. Diváci se však v první periodě gólu nedočkali.

Druhá třetina konečně přinesla to, na co se fanoušci na hokej chodí – góly. Jako první se prosadili hradečtí hokejisté, když po buly propadl puk na volného Smoleňáka, který věděl, jak černou gumu dostat za záda Sedláčka – 1:0. Více šancí si vypracovali domácí, jenže další střely v brance neskončily. A přišel trest. Po velkém tlaku vyrovnal laciným gólem Forman. Jeho lehké nahození propadlo Mazancovi u tyčky nad betonem – 1:1. „Přišel jsem do Hradce, abych mu pomohl, a pak dostanu takový gól. Moje chyba. Když vezmu první zápas s Libercem a potom s Plzní, tak inkasovaných gólů bylo moc. Ale doufám, že moje forma stoupá a budu to dokazovat v dalších utkáních,“ sypal si po zápase popel na hlavu Marek Mazanec. V třetí třetině však ukázal, že jeho nákup nebyl šlápnutím vedle.

Hradec Spartu zaskočil hlavně rychlostí a smrtícími brejky. Do vedení poslal Mountfield štírek R. Pavlík, jenž využil milimetrový pas Zámorského a Sedláčka překonal blafákem – 2:1. Sparta se nepoučila a další ránu ji zasadil další rychlík Perret, který obral o puk Poláška a ani on se tváří v tvář Sedláčkovi nemýlil – 3:1.

Sparta se do zápasu vrátila využitou přesilovou hrou, kdy Vladimír Růžička vymetl pravou šibenici Mazancovy branky – 3:2.

Hradec však Spartu do dalšího tlaku nepustil a využil její power play, kdy se podruhé v zápase trefil střelou do prázdné branky Radek Smoleňák – 4:2.

Mountfield výhrou natáhl svou sérii už na čtyři zápasy a prožívá výborný vstup do nové sezony.

6. kolo

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Stránský (Roth, Gernát), 10. Adamský (Chmielewski, Polanský), 26. Nestrašil (Roth), 30. Gernát (M. Kovařčík).

Rozhodčí: Hradil, Staňo – Gebauer, Lederer | vyloučení: 7:5, navíc Chalupa (MHK) 10 min OT | využití: 1:0 | nejlepší hráči: Petr Kváča – Marek Mazanec | diváci: 4249.

HC Oceláři Třinec: Bartošák (21. Kváča) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Krajíček, M. Doudera – Stránský, P. Vrána, Nestrašil – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Chmielewski – Kofroň.

Mountfield HK: Lukeš (26. Mazanec) – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Voráček – Perret, Bičevskis, Miškář – Červený, Rákos, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Chalupa, Koukal, Paulovič.

Až Třinec přerušil Hradeckým vítěznou sérii, navíc jim nepovolil ani jednu gólovou radost. V brance dostal šanci další novic v hradeckém dresu Štěpán Lukeš a po zranění se do sestavy vrátil petr Koukal.

Třinec udeřil hned v první minutě a druhý zářez přidal v polovině třetiny. V druhé vedení navýšili a výhru si už pohlídali.

Ostatní výsledky 6. kola

Plzeň – Mladá Boleslav 1:4, Kladno – Olomouc 4:3 po prodl., Liberec – Zlín 6:4, Pardubice – Vítkovice 2:3.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Liberec 6 4 2 0 0 0 34 : 25 16 +9
2. Třinec 8 4 0 0 1 3 29 : 21 13 +8
3. Mladá Boleslav 6 3 2 0 0 1 20 : 12 13 +8
4. Olomouc 7 3 1 0 2 1 19 : 18 13 +1
5. Vítkovice 7 3 1 0 2 1 18 : 19 13 -1
6. Hradec Králové 6 4 0 0 0 2 20 : 20 12 0
7. Plzeň 6 3 0 0 1 2 22 : 21 10 +1