Senior na Rychnovsku přišel o úspory – je obětí podvodníků

RYCHNOVSKO -  Komisař z oddělení obecné kriminality územního odboru Rychnov nad Kněžnou zahájil úkony trestního řízení pro přečiny krádež a porušování domovní svobody, ze kterých je podezřelá dosud neznámá dvojice pachatelů.

senior_neštěstí

Senior přišel o úspory.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Případ oznámil ve středu 10. října dopoledne na tísňovou linku policie senior, který uvedl, že se stal zřejmě obětí podvodníků, kteří jej okradli.

„Na místo události byla okamžitě vyslána policejní hlídka, která zkontaktovala poškozeného a jejímž úkolem bylo zjistit, jak k celé události došlo. Devětaosmdesátiletý poškozený muž z Rychnovska policistům sdělil, že si téhož dne při cestě na nákup všiml v nedalekém sousedství zaparkovaného neznámého osobního vozidla, ze kterého na něj mával nějaký muž. Když přišel blíž, začala mu nabízet spolujezdkyně z vozidla k prodeji prý krásné věci, které vypadaly jako hodinky. Když senior vytáhl peněženku, vzala mu ji z ruky a odcizila mu z ní finanční hotovost ve výši 1600 korun,“ uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Poté žena muži prý dále nabídla vrtačku, ale pod podmínkou, že k prodeji dojde v bydlišti seniora. Důvěřivý senior je proto navedl směrem ke svému domovu, kam neznámá dvojice za chvíli přijela. Z vozidla poté vystoupil neznámý  muž, který se vloudil k seniorovi do domu a následně i do kuchyně i přesto, že mu bylo výslovně řečeno, aby počkal venku. Zde položil na stůl parfém a hodinky  a požadoval přitom 1 tisíc korun za slibovanou vrtačku.

„Ve chvíli, kdy senior otevřel zásuvku se svými úsporami,  měl mu neznámý pachatel odtud odcizit dvě peněženky s finanční hotovostí v celkové výši 83 tisíc korun. Na místo byla proto přivolána výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování z Rychnova nad Kněžnou, provedeno ohledání místa činu a zajištěny stopy,“ dodala Lenka Burýšková.

V současné době probíhá intenzivní prověřování celého případu. Za uvedené jednání hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na pět let.

Čtenářská diskuze