Semechnice vrátily Baronům porážku – Čestice uhrály bod

RYCHNOV N. K./OPOČNO – Letošní poslední zápasy odehrály naše týmy o víkendu před Vánocemi. Čestice nestačily na rychnovském ledě na Lanškroun a v Opočně viděli diváci letošní druhé derby. Semechnice ho zvládly lépe a vyrovnaly stav zápasů v letošní sezoně na 1:1.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHC Sokol Čestice – Orli Lanškroun 1:8 (0:1, 1:3, 0:4)

Branka Čestic: Sajdl J.

Rozhodčí: Samek V. – Kareš T., Plodek F. | vyloučení: 10:6 | diváků: 56

HC Čestice: Sajdl T. – Jiruška L., Šťastný M., Pokorný P., Šverák D. – Morong D., Brandýský P., Sajdl J. – Šverák M., Jančárek K., Dočkal M. – Bárta J., Forman P., Jiruška M.

K vidění byl od počátku rychlý, oboustranně kombinační hokej. Hned v 14. vteřině šel Lanškroun do vedení! Následovalo oboustranné vyloučení. Šanci Lanškrouna zlikvidoval domácí T. Sajdl, naopak Jančárek krásnou střelou trefuje tyč, a tak stav po první třetině je 0:1.

Čestice i přes počáteční oslabení ve druhé třetině vyrovnaly hru, ale chybou v obraně ztratily puk a gólem mezi betony T. Sajdla zvyšuje Lanškroun na 2:0. Čestice chytly „druhý dech“ a střelu Pokorného tečuje do lanškrounské brány J. Sajdl – 1:2. Vzápětí Lanškroun střelou od modré zvyšuje na 1:3 a v čase 37:50„vyšťoural“ puk lanškrounský kapitán Kilčický z pod betonů Sajdla – 1:4.

Čestice byly v úvodu třetí třetiny hodně aktivní. Šance M. Dočkala, krásná střela D. Šveráka a ani střela z voleje L. Jirušky se neujaly, naopak Lanškroun přidal v posledních pěti minutách díky čestické nepozornosti další čtyři góly a stanovil výsledek na 1:8.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHC Opočno – Sokol Semechnice 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky: 22. Jedlička, 47. Slezák – 29 Rejchrt, 33. Franc, 35. Brandejs

Vyloučení: 8:4 | využití: 1:1 | v oslabení: 0:0 | rozhodčí: Padevět, Jeřábek, Schánil | diváci: 300

Sokol Semechnice: Biegl – Jičínský, Tláskal, Číšecký, Novotný, Chudý, Janský – Franc, Škoda, Ivančic, Rejchrt, Frýda, Gois, Brandejs, Steklík, Cvejn

HC Opočno: Bláha – Burdych, Černík, Čtvrtečka, Chmelík, Jakl, Přibyl, Rail, Reichman, Řehák, Slezák, Serbousek, Škrabal, Vedral, Vencl, Žid K., Bury, Jehlička

Druhé letošní derby sousedních týmů se v první třetině hrálo opatrně z obou stran, ale střelecky aktivnější byli domácí hokejisté. Ti se také ujali vedení v 22. minutě brankou Jedličky, který prostřelil Biegla od modré čáry. Semechnice vyrovnaly při hře 4:4 v 29. minutě, kdy skóroval po přihrávce France Rejchrt. Ve 33. minutě při vlastní přesilové hře přidal druhou branku semechnického týmu Franc. O dvě minuty později upravoval na 1:3 krásnou střelou pod víko Brandejs. Domácímu týmu se ještě podařilo snížit ve vlastní přesilovce ve 47. minutě, kdy se do listiny střelců zapsal Slezák.

TŘEBECHOVICE/OPOČNO  – První zápasy v novém roce viděli fanoušci v nedělním mrazivém podvečeru. V Opočně se hrálo derby mezi Semechnicemi a Česticemi.  Baroni se představili v Třebechovicích.

SK Třebechovice p. O. B – HC Opočno 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: Čtvrtečka, Bartoň, Řehák, Junek

HC Opočno: Bláha (Blasko) – Bartoň, Burdych, Černík, Čtvrtečka, Chmelík, Jakl, Jedlička, Přibyl, Rail, Reichman, Řehák, Slezák, Serbousek, Škrabal, Vencl, Žid L., Bury, Židík, Žid

Opočno splnilo roli favorita a upevnilo si první místo v tabulce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASokol Semechnice – HC Čestice 3:2 po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 38. Franc, 57. Ivančic, 61. Novotný – 10. Sajdl, 28. Šťastný

Vyloučení: 5:11 | využití: 1:1 | v oslabení:  1:0 | rozhodčí:  Kubišta – Kittner, Pechánek | diváci: 160

Sokol Semechnice: Biegl – Novotný, Číšecký, Janský, Jičínský, Tláskal, Chudý – Franc, Ryšavý, Ivančic, Rejchrt, Gois, Frýda, Škoda, Brandejs, Cvejn

HC Čestice:  Novohradský – Šverák D., Sajdl, Jančárek, Jiruška L., Bárta, Pokorný, Šťastný, Šverák M., Morong, Dočkal, Forman, Jiruška M.

V Opočně se rodilo velké překvapení, když ještě čtyři minuty před koncem zápasu vedly Čestice 2:1. Navíc dostaly možnost přesilové hry, s kterou však naložily prachbídně a z hole Ivančice inkasovaly vyrovnávací gól. Utkání šlo do prodloužení a rozhodla ho kuriózní branka domácího Novotného, jehož nahození skončilo v čestické brance.

Čestice byly blízko k prvnímu vítězství v sezoně, alespoň si však připíší třetí bod do tabulky za remízu. Tu už také dokázaly uhrát na domácím rychnovském ledě s Opočnem.