Sedmákům se na lyžařském výcviku líbilo

RYCHNOV N. K./ORLICKÉ HORY – Přečtěte si povídání o zážitcích dvou tříd v Orlických horách.

DSCF8794

Prožili týden plný výborné zábavy.
Foto: ZŠ Javornická Rychnov n. K.

Ta dlouho očekávaná chvíle přišla v sobotu 3. února. V počtu 53 žáků a šesti učitelů jsme se sešli před školou, rozloučili se s rodiči a kamarády a vydali se autobusem směr Sněžné v Orlických horách. Po letním Cykloputování, které jsme zde v docela podstatné části prožili v 5.třídě, nás rekreační areál Horalka tentokrát přivítal v zimním kabátě. Přestože přírodního sněhu v jeho okolí nebylo příliš, mrazivé většinou slunečné počasí vytvořilo báječnou kulisu pro náš týdenní pobyt plný sjezdového a běžeckého lyžování, snowboardingu, ale hlavně výborné zábavy.

Tanec gumových medvídků

Naši učitelé pro nás připravili spoustu her, soutěží a akcí, jen namátkou uvedeme závod ve slalomu, biatlon, hledání pokladu, tanec gumových medvídků. Za „zlaťáky“, které jsme při různých činnostech a za dobré skutky dostávali, jsme si mohli objednat V.I.P. večeři s obsluhou, snídani do postele, báseň nám osobně věnovanou od pana učitele či speciální „selfíčko“.

Na lyžích jsme byli ve velké většině začátečníci, ale počáteční nervozita nás velmi brzy opustila. Ta „čertovská prkénka“ nás čím dál více začínala poslouchat a postupně se z nás stávali skuteční lyžaři. A pokud jsme zvládli lyže, byl tu také snowboard, který si zájemci mohli vyzkoušet. Podmínky a atmosféra ve Skiareálu v Olešnici byly naprosto senzační a lyžování si nás naplno a zcela získalo. Některé dokonce natolik, že po návratu domů o dalším víkendu ihned vyrazili se zapůjčenou školní výbavou znovu na hory.

Vážení učitelé, instruktoři, rodiče a vůbec všichni, kdo jste se na přípravě a průběhu našeho „lyžáku“ jakkoli podíleli! Moc vám děkujeme, že jsme mohli prožít tak úžasný týden uprostřed krásných Orlických hor a se skvělou partou našich kamarádů. K lyžím a na hory se v našem dalším životě určitě vrátíme a na ten kopec skvělých zážitků budeme ještě dlouho vzpomínat.

KLUCI A HOLKY ZE 7. A a 7. B ZŠ JAVORNICKÁ RYCHNOV N. K.

Čtenářská diskuze