SC Kolín se stává farmou Mountfield HK!

ko_hk_spoluprace_web

 

Nedávno hokejové kluby z Hradce Králové a Kolína potvrdily, že jejich zástupci jednají o budoucí spolupráci. Vzájemné námluvy vzaly rychlý spád a Mountfield HK i SC Kolín mohou nyní potvrdit, že se stávají minimálně pro sezonu 2020/21 partnerskými kluby.

HRADEC KRÁLOVÉ - Vedení hradeckého a kolínského hokeje se sešla na několika schůzkách, které rychle vyústily v dohodu o spolupráci. Kolín jakožto nováček druhé nejvyšší soutěže se bude moci opřít o hráčskou výpomoc hradeckého Mountfieldu, jeho nejen mladí hráči naopak mohou získávat cenné zkušenosti v Chance lize.

Prvním zveřejněným jménem je Jan Veselý, který v ní doposud odehrál 175 zápasů a nasbíral 116 bodů (72+44). Nyní bude primárně k dispozici trenérům Kolína, může se však objevit také v hradeckém A-týmu. Dalším forvardem, jenž Kozlům vypomůže, je dvacetiletý Martin Štohanzl. Ten strávil uplynulou sezonu v Litoměřicích, zkušenosti má rovněž ze zámoří.

Obdobná je situace také u mládežnických reprezentačních zadáků Jakuba Mušky a Miroslava Kukly, kteří mají s Chance ligou zkušenosti z Ústí nad Labem a Prostějova, respektive Litoměřic. Vyjet na led by měli s prvoligovým mužstvem, v případě potřeby ale budou rovněž k dispozici pro tým, který je vzdálený necelých 60 kilometrů a 45 minut jízdy severovýchodním směrem.

Prozatím pátým do party je Štěpán Lukeš. Čtyřiadvacetiletý brankář kryje záda Marku Mazancovi a zápasové vytížení může sbírat právě ve spřáteleném klubu. Může tak rozšířit sbírku 45 zápasů z druhé nejvyšší soutěže, v Tipsport extralize doposud odchytal o 11 duelů více. Jeho zkušenosti se budou Kolínu bezpochyby hodit, Hradec Králové bude mít na oplátku rozchytané oba gólmany.

„Toto partnerství by mělo být oboustranně výhodné.“

Průběh jednání si před časem pochvaloval generální manažer klubu Aleš Kmoníček, který má i nadále pro nově vzniklé partnerství jen slova chvály. „Naše společná jednání probíhají dle mých představ, takže prozatím musím vyjádřit spokojenost. Nejedná se o klasickou farmu, protože i Kolín je nezávislý klub, který má svoje ambice a sportovní závazky směrem ke svým fanouškům a Městu, které ho podporuje. Nutno dodat, že toto partnerství by mělo být oboustranně výhodné, což je základní princip, dle kterého by měla spolupráce probíhat,“ myslí si člen královéhradeckého vedení.

I přes potvrzení spolupráce se nejedná o závěrečné kontakty mezi oběma stranami, ty budou naopak intenzivně pokračovat i nadále. „Jednání o hráčích a případných posunech budou probíhat neustále, komunikaci o aktuálních pohybech mezi kluby by měli zajišťovat především trenéři. První výsledky této spolupráce budou moci fanoušci obou klubů vidět již v přípravných zápasech během letních měsíců,“ dodává Aleš Kmoníček.

„Hlavně si přejeme, aby se nejednalo pouze o jednoroční epizodu.“

Kolín chyběl ve druhé nejvyšší soutěži předlouhých 37 let. Klub dlouho zvažoval, zda nabídnutý postup přijme, proto je nyní dění v kancelářích zimního stadionu velmi horlivé. Čerstvě smluvená kooperace s extraligovým Mountfieldem HK přinese především velmi důležité sportovní posílení budovaného prvoligového kádru. „Hned od prvních kontaktů nás vystupování hradeckého vedení oslovilo. Jednání byla vstřícná, férová a progresivní, výsledkem je rychlá dohoda, která by měla být přínosem pro obě strany,“ věří v úspěšnost domluveného paktu prezident kolínského klubu Luboš From.

Obě strany by zároveň uvítaly, kdyby nově vzniklá dohoda měla dlouhodobější charakter. „Hlavně si přejeme, aby se nejednalo pouze o jednoroční epizodu. Do Chance ligy vstoupíme s jasným cílem, kterým bude záchrana v soutěži. Pak by mohla spolupráce s Hradcem pokračovat a třeba se i prohlubovat. Nyní je pro nás důležitý příchod prvních hráčů, které si vytipoval náš trenér Petr Martínek, ale i další možnosti vzájemného fungování, třeba v marketingové oblasti,“ uzavírá Luboš From.

Vedení obou klubů budou i nadále v úzkém kontaktu a nejsou vyloučeny ani další hráčské přesuny a vzájemná výpomoc. O případných nadcházejících krocích budou veřejnost i fanouškovské tábory spolupracujících celků včas informovány.

Čtenářská diskuze