Rychnovský volejbalový zázrak se nekonal

RYCHNOV N. K. – V rychnovské hale Romana Šebrleho se 6. května 2023 konala kvalifikace o extraligu v kategorii U22 muži. Před zhruba stovkou diváků odehráli kvalifikační turnaj, ze kterého vítěz postoupil do nejvyššího patra soutěže, také kluci z VK Sport Rychnov nad Kněžnou! A jak vše dopadlo? Na to jsme se zeptali Tomáše Nováka, předsedy VK Sportu.

„Bohužel družstva Kladna i Ostravy byla nad naše síly. S Kladnem, to byl celkem vyrovnaný souboj, ale v rozhodujících chvílích se projevila nesehranost našich hráčů. Na rozdíl od Kladna, kde mají trenéři kluky k dispozici každý den, se nám povedly tři společné tréninky za poslední dva měsíce. Rozhodujícím faktorem byla i kladenská posila na tento jediný zápas o reprezentanta Špuláka. S Ostravou, která celý turnaj vyhrála, jsme uhráli set, jinak jsme opět tahali za kratší konec.

REPREZENTANTI VK SPORT RYCHNOV

REPREZENTANTI VK SPORT RYCHNOV. Zleva stojí trenér Tomáš Novák, Eda Linhart Honza Stuchlík, Dominik Rokl, David Váňa, Dan Rokl a Vašek Horníček. Zleva klečí Lukáš Tichý, Petr Krassek a Franta Linhart

BOJ o extraligu

VK SPORT RK – Kladno  0:3

Kladno – Ostrava  0:3

VK SPORT RK – Ostrava  1:3

V příští sezóně se většina hráčů rozběhne po vysokých školách, takže o nějakém tréninku se nedá moc uvažovat. I když ještě existuje možnost, že dostaneme nabídku k účasti v extralize, není její přijetí příliš reálné. Kam to kluky s volejbalem zavane, uvidíme, hned po turnaji dostali tři hráči laso jak z Ostravy, tak z Kladna.

CÍLE splněny

Před sezónou jsme si vytkli dva cíle, oba jsme splnili. Vyhráli jsme Český pohár v kategorii do 20 let a obhájili vítězství v 1. lize v kategorii do 22 let. S tímto družstvem končí jedna báječná éra klubu. Skvělá parta, která spolu držela nejen na hřišti. Výčet úspěchů, které pro klub vybojovali, by byl velmi dlouhý. Kluci se prosadili i do reprezentace v mládežnických kategoriích a v extraligových týmech, kam byli „zapůjčeni“ nastupují v základních sestavách. Klukům i všem trenérům patří velký dík,“ zhodnotil sezonu 2022/23 trenér Novák.

 

ČLÁNEK a další sportovní zprávy najdete v tištěném vydání Orlického týdeníku, který vychází : 23. – 29. 5. 2023

Přemýšlíte o předplatném? Neváhejte a volejte: 777 761 401. E-mail: redakce@orlickytydenik.cz

Podpoříte tak jediné regionální noviny na Rychnovsku - Orlický týdeník!

 

Čtenářská diskuze