Rychnovský ovál poprvé atleticky ožil

IMG_3138RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - První kapitola závodů na Městském atletickém stadionu byla napsána. Rychnovský RFOBL Team tam 9. prosince uspořádal 1. ročník Mikulášské pětky na dráze. Přestože to v neděli ráno vypadalo, že kvůli nepřízni počasí bude účast problematická, v průběhu dopoledne se počasí umoudřilo a cílem proběhlo ve 3 kategoriích na 30 běžkyň a běžců.

S úderem desáté hodiny vyrazily na trať ženy. První letošní vítězkou byla Lucie Kovaříková (Rychnov nad Kněžnou). Po ženách nastoupili na ovál muži. Nejdříve se na trať vydali ti, kteří si přišli zaběhnout spíše kondičně, a o půl dvanácté byl již k vidění start těch nejlepších.

Na startovní čáře se setkali jak závodníci rychnovských sportovních oddílů, tak i úspěšní čeští reprezentanti a mistři republiky. Do poloviny trati se na čele udržovalo trio Vebr – Křeček – Bílek spolu s Kovaříkem na zádech. Juniorský reprezentant ve skyrunningu Jiří Křeček však musel kvůli zdravotním problémům ze závodu odstoupit.

Na čele se tak osamostatnil český atletický objev letošní sezony, mistr republiky na 5000 m a 10 km a orlickoústecký odchovanec, Patrik Vebr. Ten proběhl cílem ve skvělém čase 16:32, následovaný Davidem Bílkem z Vrbice (17:05). Pro bronz si doběhl rychnovský Pavel Kovařík (17:30).

Velké uznání patří i všem ostatním, kteří se až do samotného cíle probojovali také. Další program závodu pokračoval slavnostním vyhlášením, na kterém byli nejlepší muži a ženy oceněni věcnými dary od sponzorů, bez kterých by se závod nemohl uskutečnit. Poděkování generálnímu partnerovi závodu a RFOBL Teamu – firmě SYNYT, dále pak firmě Kartum a ZPŠ. Za poskytnutí zázemí na tribuně patří velký dík panu Brůžkovi ze Spartaku. Pořadatelé se těší na vaši účast v příštím roce!