Rychnovská průmyslovka se převlékne do nového

RYCHNOV N. K. – Zaklínadlo v podobě projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu dopadne také na regionální školství. A buďme za to rádi.
IMG_6997
Rekonstrukcí má totiž projít Vyšší odborná a Střední průmyslová škola v Rychnově nad Kněžnou.

„Prostory průmyslové školy jsou již nevyhovující jak po stránce energetické náročnosti, tak i z hledisek protipožárních, bezpečnostních a hygienických. Rozvody vody, tepla a elektrické energie jsou často za hranicí své životnosti. Po chystané rekonstrukci bude škola schopná rychle reagovat na potřeby významných výrobních podniků v regionu,“ prozradil radní zodpovědný za krajské investice Josef Dvořák.

Předpokládaná maximálně přípustná hodnota zakázky činí 79 milionů bez DPH, a proto musí její odůvodnění schválit krajské zastupitelstvo. Dotace by měla pokrývat celých 90 procent potřebných zdrojů. Nový kabát dostane nejenom původní objekt školy, ale také novější přístavby. Celý areál naleznete v rychnovské ulici U Stadionu.

„Všechny opravené prostory budou mít podlahy v jedné úrovni, což usnadní přepravu strojů a materiálu a také zvýší bezpečnost provozu. Práce budou zahrnovat nové rozvody elektřiny, vytápění, technických plynů, vzduchotechniky a vody, úpravu vnitřních povrchů stěn a stropů, nové zdravotně technické instalace a výměnu oken. Ve stávající vstupní hale budou nově umístěny turnikety pro evidenci příchodů a odchodů všech osob,“ upřesňuje podobu rekonstrukce tisková zpráva Královéhradeckého kraje.

Práce budou realizovány v letošním a příštím roce.

Čtenářská diskuze