Rychnov má nové náměstí

RYCHNOV N. K. – V centru Rychnova u Společenského centra je nově Náměstí 17. listopadu. Na zasedání 17. února 2020 o tomto pojmenování rozhodlo zastupitelstvo města. Pro hlasovalo 13 zastupitelů, proti bylo pět a jeden se zdržel.

FOTO Spol. centrum

Prostor před společenským centrem se nově jmenuje Náměstí 17. listopadu.
Foto: Archiv OT

Dne 17. listopadu 2019 se v salonku restaurace Národní dům uskutečnilo vzpomínkové setkání s názvem Listopad 89. Setkání se tehdy zúčastnily přes dvě desítky bývalých členů rychnovského Občanského fóra, kteří v něm od konce listopadu 1989 pracovali a za OF kandidovali v prvních komunálních volbách na podzim 1990. Na závěr odeslali městu žádost, aby na památku tohoto setkání pamětníků a na památku Sametové revoluce bylo bezejmenné prostranství v centru města mezi budovou Společenského centra a bývalou budovou České pojišťovny symbolicky nazváno

Náměstí 17. listopadu. A to i na paměť toho, že mnoho účastníků setkání se konkrétními činy přímo zasadilo za získání této budovy z majetku bývalé KSČ do majetku Města Rychnov nad Kněžnou a bylo tak možné tuto budovu poskytnout občanům města pro společenské a kulturní využití.

Čtenářská diskuze