Rozpis přípravy je kompletní. Do Hradce dorazí i Vídeň a Berlín

Zbývalo doladit poslední detaily, nyní už zná A tým Mountfieldu HK definitivní podobu zápasové přípravy na novou extraligovou sezonu. V součtu Mountfield Cupu, Memoriálu Zbyňka Kusého, přátelských utkání a Ligy mistrů sehraje celkem dvanáct duelů, a to v drtivé většině proti zahraničním soupeřům!

C1DX1126

HRADEC KRÁLOVÉ - Zbývajícími dílky do mozaiky, které dosud klub neoznámil, je dvojice přátelských zápasů. I ty odehrají hradečtí hokejisté před domácími fanoušky – v úterý 20. srpna přijede do východních Čech tým Vienna Capitals z rakouské EBEL, v neděli 25. srpna pak Eisbären Berlin z německé DEL. Obě utkání startují v 16 hodin.

Celkový součet? Dvanáct zápasů, z toho devět až deset se zahraničními soky a dva s rivalem z Pardubic. Navíc v plných devíti případech v ČPP Aréně!

„Trenéři si přáli hrát především s těžkými zahraničními soupeři, protože s mužstvy z extraligy se vídáme celou sezonu. Myslím, že touto skladbou se nám to podařilo. Hlavní prioritou je odehrát těžká utkání a vyzkoušet co nejširší počet hráčů, abychom věděli, s kým můžeme do extraligové sezony počítat a s kým ne. A bude to zajímavé i pro fanoušky,“ vysvětluje generální manažer Aleš Kmoníček.

 

„Hlavní prioritou je odehrát těžká utkání a vyzkoušet co nejširší počet hráčů.“

 

Jeho slova potvrzuje i hlavní trenér Tomáš Martinec. „Máme hodně mladý tým, pořád ho stavíme do budoucnosti. Trochu jsme upustili od těch ‚přátelských‘ zápasů před sezonou, chceme všechny hrát s výbornými evropskými týmy a od začátku na krev. Jednak abychom se výborně připravili na extraligu, jednak jsou všechny takové zápasy výbornou zkušeností pro hráče a posouvají je hodně dopředu,“ říká hradecký lodivod.

Nejen díky Lize mistrů a Mountfield Cupu potkával Hradec Králové zajímavé týmy z různých zemí i v předešlých přípravných obdobích, ale nikdy v takové míře jako letos. Kromě Pardubic si nevyzkouší žádného dalšího soupeře, na kterého narazí během dlouhé extraligové sezóny.

„Naše mentalita je taková, že pokud hrajete proti týmům z Česka, většinou zápasy nemají takový náboj a tempo. Hráči to berou trochu jinak než evropské týmy, které i tato utkání hrají nadoraz, a proto mají velkou kvalitu,“ zmiňuje Martinec. Přínosná bude i konfrontace s různými hokejovými styly – ruským, švédským, díky některým soupeřům částečně i kanadským… „Ano, i proto každý rok takové zápasy sháníme. Těšíme se na ně,“ doplňuje hlavní kouč.

 

„Chceme všechny zápasy hrát od začátku na krev.“

 

Dvanáct střetnutí odehraje mužstvo přesně během pěti týdnů. Všechno odstartuje v neděli 4. srpna, kdy v Hradci Králové začíná čtvrtý ročník Mountfield Cupu. Domácí tým na něm vyzve postupně Spartak Moskva, Slovan Bratislava a po dni pauzy Dynamo Pardubice.

„Jsem rád, že se nám i na čtvrtý ročník podařilo sehnat atraktivní soupeře. Hodně jsme si přáli získat tým z Moskvy, Spartak navíc nově trénuje Oleg Znarok. S Pardubicemi jsme se dohodli, že oni se zúčastní našeho turnaje a my jejich. A Slovan Bratislava, to je velké jméno evropského hokeje, přestože opustil KHL. Doufám, že v týmu bude i Roman Kukumberg, který by nás mohl navštívit,“ komentuje nyní již tradiční předsezonní turnaj jeho ředitel Robert Horyna.

Poslední utkání před začátkem Tipsport extraligy čeká Mountfield HK v sobotu 7. září, a to symbolicky proti aktuálně nejlepšímu celku Evropy, švédské Frölundě. O šest dní později už do Hradce Králové přijede Liberec k prvnímu kolu nejvyšší domácí soutěže. (mhk/mš)

 

Kompletní rozpis zápasů před extraligovou sezonou

Mountfield Cup

ne 4. 8. 18.00 Mountfield HK – HC Spartak Moskva.

po 5. 8. 18.00 Mountfield HK – HC Slovan Bratislava.

st 7. 8. 18.00 Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice.

Memoriál Z. Kusého

po 12. 8. 18.00 Mountfield HK – Amur Chabarovsk (v Hradci Králové).

út 13. 8. 19.00 HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK.

pá 16. 8. 18.00 (o umístění).

Přátelské zápasy

út 20. 8. 16.00 Mountfield HK – Vienna Capitals.

ne 25. 8. 16.00 Mountfield HK – Eisbären Berlin.

Liga mistrů

čt 5. 9. 18.00 Mountfield HK – Cardiff Devils.

so 7. 9. 17.00 Mountfield HK – Frölunda Indians.

Zdroj a foto: mhk.

Čtenářská diskuze