Rozdílná derniéra podzimu

DOBRUŠKA – Posledními zápasy skončila podzimní část pro dobrušské házenkářky v 1. lize žen a házenkáře v 2. lize mužů. Ženy Sokola Dobruška v závěrečném utkání vyhrály vysoko ve Staré Vsi, která uzavírá tabulku. Muži se představili v Ostravě a jak ze Svinova, tak z Vítkovic odjeli s prázdnou, čímž završili nepovedený závěr podzimu.

1. liga žen

9. kolo

TJ Stará Ves n/O – Sokol Dobruška 13:25 (6:14)

Ostatní výsledky

Sokol Tymákov A – TJ Přeštice A 18:11, TJ Plzeň-Újezd – Sokol Blovice 17:12, TJ S. Podlázky – Sokol Krčín 20:20.

10. kolo

Sokol Svinov – Sokol Dobruška 18:14 (9:8)

Sokol Dobruška: Preclík – Jan Tomáš, Holanec, Dolejší, Jiří Tomáš, Petr, Ledvinka, Dubský – Josef Tomáš (7), Morávek (6), Jan Verner (1), Michal Verner, Hampl | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

V prvním zápase víkendu se Dobruška postavila Svinovu. První desetiminutovku ovládla Dobruška, která vedla 4:3 a měla šance svůj náskok navýšit. To se jí ale nepovedlo a dobrušského zaváhání využil Svinov, který dvěma brankami v rychlém sledu za sebou zvrátil průběh utkání. Domácí náskok do konce poločasu nepustili a vyhráli první dějství 9:8.

Na začátku druhé půle se družstvu Dobrušky podařilo vyrovnat. Ovšem hned vzápětí si Svinov vzal náskok zpátky, bohužel pro Dobrušku se mu podařilo i vedení navýšit. Dobrušské defenzivě se relativně dařilo, ale útočná hra pokulhávala. Zhruba od 15. minuty hrála Dobruška s relativně otevřenou obranou, což se i částečně vyplácelo, protože díky tomu získala několik balónů, avšak útoku se naskytnutých šancí nepodařilo plně využít, a tak v sobotním utkání zvítězil domácí Svinov 18:14.

11. kolo

SSK Vítkovice – Sokol Dobruška 22:16 (11:7)

V druhém víkendovém utkání hostily Dobrušku Vítkovice. Tento zápas příliš nevyšel dobrušské defenzivě. Prvních patnáct minut utkání bylo vyrovnaných, pak se už taktovky chopily domácí Vítkovice. Dostaly se do vedení a začaly navyšovat náskok. První půle skončila za stavu 11:7 pro domácí.

V druhém poločasu se začalo dařit dobrušskému útoku, jenže defenziva ho bohužel nepodpořila, a tak se rozdíl ve skóre nezměnil. V půlce druhého poločasu se přestalo dařit i útoku a dá se říct, že v tu chvíli bylo o vítězi jasno. Vítkovice ovládly poslední hrací kolo roku 2018 výsledkem 22:16.

Když hráči Dobrušky vyráželi na poslední dva zápasy, tak jim patřilo první místo, avšak kvůli dvěma prohrám v závěru sezony si pohoršili na 4. místo. Na závěr už snad jen stručné shrnutí podzimu.

Po skvostné jízdě Dobrušky v úvodu sezony, kdy si držela úžasnou sedmizápasovou šňůru neporazitelnosti, následovala těsná prohra ve Veselí. V těchto zápasech byl předvedený výkon kvalitní, dal by se považovat za prvoligový. Ovšem po vyhroceném a sporném utkání ve Veselí se vytratilo to správné nasazení, které pak hráči postrádali i v následujících zápasech. V herním projevu se začaly vyskytovat chyby, které se dříve neobjevovaly a předvedené výkony některých hráčů i týmu nebyly ideální. To vše vygradovalo během posledního dvoukola, kde byl předvedený výkon místy až tragický.  Hráči budou muset během zimní přestávky na sobě a své hře po všech stránkách zapracovat a dělat všechno proto, aby se vrátili ke stylu hry jako v úvodu sezony a udrželi si tak naději na vysněný postup.

1. NH Brno – SK NH Veselí n/M 13:18, Sokol Ostopovice – Sokol Rokytnice B 28:24, SSK Vítkovice – Jiskra Humpolec 23:9, TJ Stará Ves n/O – Draken Brno 16:18, TJ S. Osek n/B – KNH MS Brno 21:16, 1. NH Brno – Sokol Rokytnice B 7:25, Sokol Ostopovice – SK NH Veselí n/M 23:24, Sokol Svinov – Jiskra Humpolec 22:17, TJ Stará Ves n/O – KNH MS Brno 16:11, TJ S. Osek n/B – Draken Brno 17:13.

1. SSK Vítkovice 11 8  – 1  – 2 193 : 152 17
2. Draken Brno 11 8  – 1  – 2 209 : 174 17
3. SK NH Veselí n/M. 11 8  – 0  – 3 192 : 163 16
4. Sokol Dobruška 11 8  – 0  – 3 213 : 173 16
5. Sokol Svinov 11 7  – 1  – 3 225 : 202 15
6. TJ S. Osek n/B. 11 5  – 1  – 5 180 : 189 11
7. Sokol Ostopovice 11 4  – 1  – 6 210 : 212 9
8. Sokol Rokytnice B 11 4  – 1  – 6 185 : 191 9