Roveň udržela formu z podzimu a v prvním zápase nezaváhala

Opočenský Z. Navrátil v zápase Roveň-Opočno. Foto: MŠ

Opočenský Z. Navrátil v zápase Roveň-Opočno. Foto: MŠ

Utkání kola – Orlický týdeník navštívil utkání a odměnil tři diváky i dva hráče

Roveň – Opočno 2:0 (2:0)

Branky: 27. Hlobil, 36. Barnet

ŽK: Pavlišta, Šimerda – Březovský, Brožek, Navrátil

Rozhodčí: Knapek, Záliš, Kohoutek

Diváků: 65

Roveň: Hirš – Luňáček, Mach Skořepa, Čižinský (75. Bezdíček) – Hlobil, Pavlišta, Sejkora, Štěpánek – Šimerda (85. Svoboda), Bárnet

Opočno: Franc – Brožek (46. Bartoň), Navrátil, Polák, Březovský – Ptáček, Pinkas, Musil J., Vymetálek – Šafář, Blasko (85. Serbousek)

ROVEŇ – První jarní kolo hrála vedoucí Roveň doma proti Opočnu B a chtěla potvrdit vedoucí postavení z podzimu. Opravdu aprílové a studené počasí, které během zápasu panovalo, dělalo problémy hráčům, ale i přítomným divákům. Chvílemi pršelo, svítilo sluníčko, pak zase padaly kroupy a foukal studený vítr. Počasí spíše na teplý čaj a sledování fotbalu v televizi.

Roveň začala utkání zostra a na Opočno se valil jeden útok za druhým. Ve druhé minutě se do úniku dostal domácí Štěpánek, ale v poslední chvíli si míč ukopl. Ve čtvrté minutě pálil vysoko nad Sejkora a o minutu později skvěle zasáhl opočenský brankář Franc proti samostatnému úniku Barneta. V osmé minutě se dostali ke slovu i hosté, kdy zleva vystřelil Blasko a domácímu Hiršovi míč odskočil na drnu a tak ho raději vyrazil na roh.

Domácí dělali Opočnu velké problémy svoji rychlostí a tak se snadno dostávali za obranu hostů a několikrát se objevil tváří v tvář Francovi. Ten svými zákroky držel Opočno v naději na dobrý výsledek. Hlavně útočná dvojice Barnet se Šimerdou se dostávala do koncovky, ale nedokázala se v nich efektivně prosadit. Ve 23. minutě pálil nebezpečně z otočky Šimerda a jeho dělovku Franc s námahou vyrazil. Další šanci měl po dlouhém autu Barnet, ale včasným vyběhnutím mu ji zmařil opět Franc.

Domácí se nakonec dočkali ve 27. minutě, kdy opočenský Navrátil vyvážel míč, zákrok Sejkory na něj byl na hranici faulu, ale rozhodčí Knapek nechal pokračovat ve hře. Rovenští využili toho, že Opočno přestalo hrát, Štěpánkovu ránu ještě stačil výtečný Franc vyrazit, ale na Hlobilovu dorážku do prázdné branky už byl krátký – 1:0. Domácí gól povzbudil k ještě větší aktivitě a hosté se do koncovky už nedostávali vůbec. Ve 36. minutě zahrávalo Opočno ofsajd – systém, ale z něho mu unikl rychlý Barnet a po několika svých předchozích šancích se tentokrát nemýlil – 2:0. Těsně před poločasem vystřelil hostující Šafář, ale domácí branku minul.

Do druhého poločasu nastoupilo Opočno aktivněji a pomalu začalo hru vyrovnávat, ale bez vyložených šancí a gólového efektu. Jednou z mála šancí byla akce Šafáře s Blaskem, ale posledně jmenovaný mířil pouze do brankáře Hirše. Snížení stavu mohl obstarat domácí Pavlišta, který tečoval střelu Ptáčka, ale ta skončila jen těsně vedle levé tyče Hirše.

Domácí hrozili rychlými kontry, ale přesně už zakončit nedokázali. Hosté měli ještě šanci při trestném kopu Navrátila, ale ten poslal míč vysoko do ochranné sítě. Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácí Rovně, protože byla fotbalovější a vytvořila si, hlavně v prvním poločase, velké množství šancí, z nichž proměnila pouze dvě. Pro Opočno je tak výsledek opravdu ještě lichotivý.

Na konci zápasu Byli vylosováni tři diváci, kteří si odnesli ceny od sponzora utkání – pivovaru Tambor. Stali se jimi: Miroslav Bezdíček (Roveň), Jan Křivohlávek (Roveň), Jindra Hartmanová (Roveň).

Byli také odměněni nejlepší hráči zápasu. Z domácího týmu Lukáš Hlobil a z Opočna zcela po zásluze brankář Franc Pavel.

R. Volný (trenér Rovně): Jsem rád, že jsme si vytvořili kupu šancí, ale hodně z nich jsme neproměnili. Měl jsem trochu obavy, protože Opočno nehrálo na podzim vůbec špatně. Tak jsem spokojený, že jsme to zvládli, protože ty první zápasy jsou vždycky takový pofidérní a jsem rád za zisk třech bodů. Myslím, že i fotbal se hrál slušný.

Po podzimu vedete a dnes jste to potvrdili vítězstvím. Přemýšlíte o postupu?

Myslet na postup je ještě brzo, těch adeptů tam je a bude víc. Uvidíme v dalším průběhu soutěže, jak na tom budeme.

K. Mach (kapitán Rovně): Po prvním poločase mohl být výsledek úplně jiný, mohlo to být klidně 7:0. Ve druhém poločase jsme se začali trápit, Opočno vyrovnalo hru, i když se do šance nedostalo. První zápas, nedali jsme šance, ale důležitý jsou tři body.

V prvním poločase tam bylo z vaší strany hodně šancí, ale proměnili jste pouze dvě…

To bylo hrozný, nevím, jak se to dá nacvičit. Asi jsme si šetřili góly na další zápasy, které budou pro nás taky důležité.

L. Hlobil (nejlepší hráč utkání z týmu Rovně): Panuje velká spokojenost z výhry. V prvním poločase jsme si vytvořili spoustu vyložených šancí, ale se špatnou koncovkou. Druhý poločas jsme už ztráceli síly, bylo to z naší strany slabší.

Druhý poločas byl vyrovnanější, odpovídá tomu i skóre. Bylo to tím, že jste polevili nebo i střídáním?

Já si myslím, že Opočno začalo hrát. První poločas bylo slabší. My jsme si šance vytvořili, ale takhle je to u nás pořád, že je neproměňujeme. Musíme to cvičit na tréninku a snad to bude lepší.

Po podzimu vedete, trenér říkal, že je ještě začátek soutěže, tak o postupu nepřemýšlí. Hráči by do druhé třídy chtěli?

Tak to je otázka spíš pro trenéra, ale my bychom tam určitě chtěli.

V. Svatoň (trenér Opočna): Domácí nás přehráli v prvním poločase krátkými, rychlými přihrávkami a zabíháním za naši obranu. Dostali se do několika šancí, které neproměnili. Po neodpískaném faulu na polovině hřiště jsme dostali první gól. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali, ale vyložené šance jsme si žádné nevytvořili.

Druhý poločas byl z vaší strany lepší a oproti prvnímu i vyrovnanější…

Z naší strany byl určitě lepší, než první. Bylo to taky způsobeno tím, že domácí sestavu prostřídali, i vinou zranění. My jsme také střídali. Hrálo se za silného větru, ale bez zakončení z naší strany. Koncovka byla žalostná.

První jarní zápas na vedoucím týmu po podzimu, panuje trochu spokojenosti?

Hned v prvním zápase jsme narazili na Roveň, která hraje o postup a projevila se naše zimní příprava, kterou absolvovalo minimum hráčů. Dnes můžu kvitovat to, že se dostavilo dostatek hráčů a utkání odmakali a vydrželi. Z tohoto pohledu můžu být spokojený.

P. Franc (nejlepší hráč z týmu Opočna): Domácí byli od začátku zápasu jasně lepší, dostávali jsme se pod tlak, k žádnému pořádnému zakončení jsme se vůbec nedostali a nakonec výsledek 2:0 je pro nás ještě milosrdný.

V prvním poločase jsi svůj tým podržel několika výbornými zákroky, hlavně při samostatných únicích domácích hráčů a po právu jsi byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu…

V prvním poločase nám to v obraně trochu skřípalo, ale věřím, že se více sehrajeme, zápas od zápasu to bude lepší. I obrana si více sedne, záloha taky a budeme podávat lepší výkony.

J. Březovský (obránce Opočna): Na to, co jsme dnes hráli, můžeme být s výsledkem spokojeni.

Trochu vás v prvním poločase větrali svojí rychlostí oba domácí útočníci a několikrát vás podržel brankář Pavel Franc…

Určitě, několikrát šli sami na brankáře, ale Pavel nás podržel hodně. Snažili jsme se hrát, jak jsme mohli, ale musíme víc trénovat a zaměřit se na další utkání, které nás čekají.

Příští kolo hrajete doma derby s Dobruškou. Určitě bude chtít tři body…

Musíme se všichni snažit, potrénovat a věřím, že v derby vyhrajeme.

 

>> FOTOGALERIE – klikněte pro zobrazení dalších fotografií z utkání. <<

Čtenářská diskuze