Řídila i přes zákaz, navíc ještě pod vlivem návykových látek

NÁCHODSKO -  Ve středu 14. října v nočních hodinách zastavila hlídka policie v Náchodě osobní motorové vozidlo tovární značky Suzuki Swift a vyzvala řidičku k předložení dokladů předepsaných k provozu a řízení vozidla. Žena řidičské oprávnění hlídce nepředložila a sdělila, že má vysloven zákaz řízení. Hlídka následnou lustrací zjistila, že Okresní soud v Náchodě skutečně ženě vyslovil  zákaz řízení všech motorových vozidel  pro všechny skupiny, který je stále platný.

„Řidička se následně podrobila odborné dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Ovšem další test na přítomnost návykových látek v těle byl s pozitivním výsledkem. Lékařské vyšetření, spojené s odběrem žilní krve, k němuž byla policisty vyzvána, opakovaně odmítla. Následně byl u řidičky na Obvodním oddělení policie v Náchodě, kam byla převezena nalezen igelitový sáček s bílou krystalickou látkou, o které uvedla, že jde o pervitin.

Žena je důvodně podezřelá ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. A dále byla za přestupky řízení pod vlivem jiné návykové látky a přechovávání omamné látky oznámena k příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení,“ sdělil mluvčí policie Jaroslav Matoušek.

 

Čtenářská diskuze