Řidič prorazil plot a pak odjel autobusem

RYCHNOVSKO – Štěstím pro chodce skončila 28. dubna havárie v Českém Meziříčí. Po chodníku v době nehody totiž naštěstí nikdo nešel.
Policisté z rychnovské skupiny dopravních nehod vyjížděli do uvedené obce krátce před osmnáctou hodinou.

Řidič prorazil plot a pak odjel autobusemViewImage

Foto: Policie ČR

„Řidič osobního auta značky Chevrolete Spark, jedoucí směrem na Opočno, u místní benzinové čerpací stanice při projíždění pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svých schopnostem. S autem dostal smyk, přejel vlevo mimo silnici do příkopu, prorazil plot areálu firmy, srazil strom a jízdu ukončil na travnatém pozemku. Dopravní nehodu neohlásil a spolu se spolujezdcem z místa události odešel pryč,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Posléze oba nastoupili do autobusu, který jel do Opočna. Řidič havarovaného vozu si jako cestující jízdu autobusem krátil konzumací alkoholu. Popíjení mu v Opočně ukončila hlídka městských strážníků, která přivolala kolegy z místní policejní služebny.

„Policisté u sedmadvacetiletého řidiče z Rychnova nad Kněžnou dechovou zkouškou naměřili 1,57 promile alkoholu v dechu. Spolu s tím zjistili, že mladík nevlastní řidičské oprávnění. Havárií, která se naštěstí obešla bez zranění osob, způsobil muž škodu 25 tisíc korun,“ dodala Alena Kacálková.

 

Čtenářská diskuze