Řidič Ohnišovem projížděl rychlostí 132 km/h

RYCHNOVSKO -  V exponovaný čas uvízl v policejní síti na jedné z tranzitních cest do průmyslové zóny Kvasiny nebezpečný řidič osobního auta.

Dopravní hlídka se opět zaměřila na trasy, kterými zaměstnanci přijíždějí do průmyslové zóny či naopak. V době, kdy dochází ke střídání směn, v obcích projíždí větší počet aut, a zdaleka ne všechny předpisově.

„Kvůli časové tísni řidičů policisté dokumentují zejména přestupky v dopravě, kdy řidič nedodrží povolenou rychlost. Stejně tak tomu bylo i 8. Srpna v 13.22 hodin, kdy dopravní hlídka zadokumentovala  třiatřicetiletému muži za volantem vozu značky Škoda Octavia při projíždění obcí Ohnišov ve směru na Dobrušku laserovým měřičem rychlost 132 km/h. Policisté v tomto případě, kdy muž překročil nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 40km/h oznámí přestupek příslušnému správnímu orgánu, který s provinilcem zahájí správní řízení,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková. Sankcí je kromě bodového a finančního postihu i zákaz činnosti. U řidiče hlídka na místě provedla orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vykázala negativní výsledek.

Stížnosti na nedodržování povolené rychlosti jsou podle Aleny Kacálkové časté a opakované. Hlídky policistů se na ně zaměřují denně při běžném výkonu služby a v této činnosti budou pokračovat i nadále.

Čtenářská diskuze