Řidič nereagoval na výzvy k zastavení, věděl proč

RYCHNOVSKO – Ve čtvrtek 18. listopadu před 21.30 hodinou prováděla hlídka obvodního oddělení Dobruška dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, když po silnici I/14 ve směru na Chábory projížděl automobil Škoda Octavia, který se hlídka rozhodla zkontrolovat.

„Na výzvy k zastavení však řidič vozidla reagoval sešlápnutím plynu a před hlídkou ujížděl až 180 kilometrovou rychlostí. Při předjíždění dostal na mokré vozovce smyk, přejel do protisměru, kde v příkopu narazil do stromu a následně se ještě několikrát s vozidlem přetočil. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. To však neplatí u orientačního testu na drogy, který vyšel pozitivní na THC a metamfetamin/ amfetamin. Hlídkou byl 31letý muž vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, kterému se podrobil. Jen zázrakem se nehoda obešla bez zranění,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Následnou lustrací policisté zjistili, že muž není majitelem vozidla a ani nevlastní řidičské oprávnění. Po prohlídce automobilu policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Za přečin neoprávněné užívání cizí věci mu v případě prokázání viny hrozí až 2 léta odnětí svobody.  Nehoda je v šetření rychnovských policistů a další právní kvalifikace tak bude ještě stanovena.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,