Řidič nadýchal téměř 4 promile

HRADECKO – Policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 1 byli ve středu 7. října v podvečerních hodinách přivoláni do Březhradu strážníky městské policie, kteří zastavili řidiče motorového vozidla, u něhož zjistili požití alkoholu (3,42‰).

Na skupinku opilých mužů, která se pohybuje okolo motorového vozidla a zřejmě chce i odjet, byla v odpoledních hodinách upozorněna městská policie. Operační důstojník na místo vyslal hlídku. Strážníci zjistili, že uvedené vozidlo se pohybuje velmi pomalu po komunikaci a navíc mu nesvítí zadní světlo. Řidiči dali pokyn k zastavení.

„Muž za volantem byl zjevně opilý, komunikoval obtížně a jeho pohyby byly nekoordinované. Na dotaz, zda před jízdou požil alkohol, přiznal, že konzumoval „vodečku“. Hlídce se omlouval a stále tvrdil, jak je má rád. Dechová zkouška mu prokázala 3,42 a opakovaná pak dokonce 3,74 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

Policejní hlídka 45letého cizince podrobila nové dechové zkoušce. Ta ukázala výsledek ještě o 0,32‰ vyšší. Hlídka muže zadržela a převezla na protialkoholní záchytnou stanici.

Následující den po vystřízlivění byl umístěn do policejní cely k provedení dalších úkonů.

„Následně mu policisté sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, a jelikož se jedná o cizince, který by se mohl vyhýbat soudnímu líčení, zůstal v cele a v pátek byl předveden k soudu. Z vyšetřování vyplynulo, že řidič chtěl své auto po vypití 0,5 litru vodky přeparkovat z jednoho parkoviště na jiné vzdálené několik desítek metrů. V přejetí z místa na místo mu zabránili strážníci, kteří ho zastavili ke kontrole. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky ho soudce může potrestat odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti,“ doplnila mluvčí policie Iva Kormošová.

Čtenářská diskuze