Řidič nadýchal přes 4 promile – vypil půl litru vodky

PARDUBICKO – V minulých dnech řidič vozidla značky Chrysler oznámil na linku 158, že ho v obci Borek na Pardubicku ohrožuje jízdou vozidlo značky AUDI A6. Operační důstojník vyslal na místo hlídku Pohotovostního a eskortního oddělení. Policisté se spojili s oznamovatelem a ten jim sdělil, co se na místě událo. Následně ukázal, kde stojí zmiňované vozidlo. „Oznamovatel dále uvedl, že z vozidla, které ho ohrožovalo svoji nebezpečnou jízdou, vystoupil řidič a vrávoravým krokem odešel do domu, před kterým zaparkoval. Hlídka zazvonila na zvonek uvedeného domu a otevřel jim muž, kterého oznamovatel označil jako řidiče vozidla. Z muže byl cítit alkohol. Muž se policistům přiznal, že skutečně zmíněné vozidlo řídil. Policisté ho tedy vyzvali k provedení dechové zkoušky,“ sdělila mluvčí policie Dita Holečková.

Padesátiletý cizinec při první dechové zkoušce nadýchal 3,81 promile alkoholu, při druhé dokonce 4,18 promile. Následně policisté muže zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici.

„Když muž vystřízlivěl, policisté ho vyslechli. Opět potvrdil, že v uvedené době vozidlo řídil. Dále se přiznal, že toho dne vypil téměř 0,5 litru vodky,“ dodala Dita Holečková.

Policisté muži sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Čtenářská diskuze