Řidič nadýchal opakovaně přes 2 promile alkoholu

NÁCHODSKO – Jízda třiatřicetiletého řidiče automobilu BMW skončila v úterý 3. května krátce po druhé hodině odpoledne v Náchodě. Muže při běžném výkonu služby zastavila hlídka náchodských policistů. Ti měli podezření, že muž je pod vlivem návykové látky, to se o chvíli později prokázalo provedenou orientační zkouškou na přítomnost alkoholu, která ukázala opakovaně přes 2 promile alkoholu v dechu. Policisté muži následně zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu.

„Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je takzvaný zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.

Čtenářská diskuze
Tags: ,