Řidič autem zboural část budovy, zůstal v něm zaklíněn

ORLICKOÚSTECKO – Pravděpodobně vysoká rychlost jízdy dvaatřicetiletého řidiče osobního vozidla značky Saab stojí za páteční dopravní nehodou v Ústí nad Orlicí, místní části zvané Dolní Houžovec.

OrlickoústeckoFoto-PCR-z-mista-dopravni-nehody

Foto: Policie ČR

„Řidič po projetí mírné pravotočivé zatáčky vyjel s autem vlevo mimo komunikaci, kde nejprve poškodil okapový svod u domu a následně deset minut před půl devátou hodinou večerní čelně narazil do rohu zdi stodoly.

Muž, který cestoval v automobilu sám, v něm zůstal zaklíněn. Místí devětatřicetiletý muž a svědek události ho z něj vyprostil. Zraněný řidič byl k dalšímu lékařskému ošetření transportován rychlou zdravotní pomocí do fakultní nemocnice. Na místě jsme pro jeho zranění nemohli provést dechovou zkoušku na alkohol, z tohoto důvodu jsme nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve,“ popsala nehodu mluvčí policie Lenka Vilímková.

Na saabu došlo ke hmotné škodě předběžně vyčíslené na 120 tisíc korun, na okapu domu ve výši 1 tisíc korun a na stodole 150 tisíc korun. Kvůli silné deformace rohu stodoly, včetně narušení střechy, byl na místo k posouzení objektu povolán statik.

Čtenářská diskuze