Richard Nedomlel: „Zavřel jsem oči a hodil jsem to tam“

HRADEC KRÁLOVÉ – Dva góly ve dvou zápasech s Djurgardenem, to je vizitka defenzivního obránce Mountfieldu RICHARDA NEDOMLELA. V letošní sezoně se propracoval mezi opory Hradce Králové a výrazně přispěl k postupu do finále Ligy mistrů.

 

Richard Nedomlel.    Foto: Markéta Vlachová.

Richard Nedomlel. Foto: Markéta Vlachová.

 

Jak velkým úspěchem je pro vás postup do finále Ligy mistrů?

Nejenom pro mě, pro Hradec, ale pro celý český hokej je finále velkým úspěchem a reklamou.

Semifinále vám sedlo, v obou zápasech jste dal po gólu…

Abych pravdu řekl, ani nevím, jak jsem je dal. Zavřel jsem oči a hodil jsem to tam. (směje se) Vyšlo to, ale je jedno, kdo dá gól, jsme jeden tým. Lhal bych však, kdybych řekl, že nejsem rád. (usmívá se)

Těší vás způsob, jakým jste zvládli obě semifinále?

Potěší to. Soupeř byl kvalitní, my to ale zvládli jak výsledkově, tak herně.

Sám jste už finále Ligy mistrů zažil v dresu Sparty…

Paradoxně to bylo proti Frölundě, která nás čeká ve finále. Se Spartou jsme hráli ve Švédsku a nedopadlo to pro nás šťastně, když jsme prohráli po prodloužení.

Jak hodně vám dnes pomohli fanoušci?

Strašně moc! Už když jsem přišel do Hradce ze Sparty, těšil jsem se na atmosféru, která je tady vždy výborná. A fanoušci nám pomáhají v každém zápase, za což bych jim chtěl poděkovat. A je to pro mě čest hrát před nimi.

Budou na vás něco spoluhráči vyzvídat ohledně finále, když už s ním máte zkušenost?

Ono asi není co vyzvídat, je to zápas jako každý jiný, akorát jde o titul v Lize mistrů. V kabině nás je víc, co mají za sebou takové zápasy, takže se nemáme ani čeho bát.

V současné době má švédský hokej ve světě velký zvuk kvůli své kvalitě, ale také tím, jak dokáže vychovávat hráče odcházející do NHL v mladém věku. Vy jste v obou zápasech dokázali Djurgarden porazit. Berete to tak a těší vás, že se můžete rovnat i s evropskými týmy?

Jsme Češi a hrajeme český hokej, takže to bylo srovnání dvou odlišných stylů.

Byl to jiný hokej, než na který jste zvyklí v extralize?  

Nevím, jak to vypadalo ze shora, ale byl to těžký zápas. I v extralize hrajeme vyrovnaná a těžká utkání. Nevím, jestli to byl lepší zápas, než se hrají v extralize, pro nás je teď důležitá výhra a postup.

Cítíte, že máte možná životní formu? Nemyslím jen teď ty dva góly, ale hlavně vaše výkony…

(usmívá se) Já nevím. Snažím se jít do každého zápasu na sto procent a odvést to, co po mně trenéři chtějí a od čeho na ledě jsem. Když udělám něco navíc, je to jen plus.

Změnil jste styl hry? Už tam nejsou zbytečná vyloučení, přestože tvrdost a důraz tam zůstaly. Cítíte to také tak?

Občas se tam nějaký faul vyskytne. Také záleží, jak to posoudí rozhodčí. Snažím se hrát pořád stejně, na hraně, proto sem tam vyloučení přijde.

Jak dnes chytal Marek Mazanec?

Mazi chytal výborně, on to chce slyšet. (směje se – schválně zvýšil hlas, aby to slyšel i Marek Mazanec, jenž opodál dával rozhovor pro Českou televizi) On je pro nás klíčovou postavou a dokazuje to v každém zápase. Doufám, že mu to vydrží i v dalších zápasech.

Je pro vás hodně důležité, že finále hrajete doma?

Hrajeme doma? (ujišťuje se) Tak super! Doufám, že přijde celý barák a vyhrajeme!

Richarde, vnímali jste průběh druhého semifinále, ať už na kostce nebo skrze hlasatele? Teď to vypadá, že asi ne…

Vůbec. Soustředili jsme se jen na náš zápas. Je dobře, že jste mi to řekl, takže o to větší radost je.

S Frölundou jste se utkali už v základní skupině, v níž jste prohráli doma, ale vyhráli ve Švédsku. Jak hodně bude rozhodovat domácí prostředí? Nebo zápas bude otevřený?

Myslím si, že to bude otevřené. Může se stát cokoli, my se musíme připravit stejně jako na Djurgarden a vyhrát pohár před našimi fanoušky.

Čtenářská diskuze