Řezbáři představují svou tvorbu

DOBRUŠKA – Lapidárium v budově Městského úřadu v Dobrušce hostí do konce dubna výstavu prací lidí, kteří se pod vedením zkušeného uměleckého řezbáře Jana Ježka ze Sudína sdružují v řezbářském kroužku při dobrušském domě dětí a mládeže.

P1460225

Ilustrační foto: Irena Voříšková

Řezbářský kroužek tam pracuje od října 2004 pod vedením Jana Ježka a v začátcích v něm pracovalo osm mladých lidí. Postupem let projevilo zájem o řezbářství stále více uchazečů z řad školáků, ale i dospělých. V současné době je 14 dětí a 15 dospělých rozděleno do tří samostatných skupin.

V prostorách lapidária je vystaveno více než osmdesát děl. Podílí se na nich, kromě Jana Ježka Nela Holancová, Michal Balcar, Anna Šnáblová, Jan Preclík, Miloš Balcar, Alena Horynová, Zdena Králíčková, Jan Jarkovský, Adéla Moravcová, Naďa Martincová, Helena Novotná, Gustav Jenne, Jakub Gerža, Kateřina Kroulová, Ludmila Tláskalová, Tereza Smolová, Šimon Hruška, Eva Valterová, David Hůlek, Beata Černá, Josef Rozínek a Alena Mecnerová.

Někteří členové kroužku se zúčastňují regionálních soutěží a výstav. V srpnu pak probíhá na táborové základně v Mělčanech víkendové řezbářské soustředění, kde vznikají časově náročnější díla.

Čtenářská diskuze