Rekordních 7 medailí z Velké ceny pro domácí Panďáky!

Mladí šachisté a šachistky v akciRYCHNOV N. K. - Region Panda se v Rychnově n. K. ujal uspořádání 5. turnaje Velké ceny Královéhradeckého kraje, hraného jako KP v rapid šachu. S ohledem na excentrickou polohu Rychnova v kraji je úspěchem účast 89 největších talentů této hry v pěti kategoriích. Soutěž se konala na Gymnáziu F. M. Pelcla a řídili ji domácí dorostenci Martin Buločkin, nedávný účastník MS, Jan Horák, Václav Till, Vladimír Martyniuk a hráči Pandy Jiří Daniel, Milan Dvořák a Ilja Mareš.

Kategorii do 10 let ovládli Panďáci„Našim Panďákům se dařilo a nejvíce v kategorii do 10 let, kde byli na stupních vítězů všichni tři! Zaslouženě vyhrál a krajským přeborníkem se stal Michal Dušánek, který vyhrál všech 7 partií a získal krásný pohár a zlatou medaili. Hned za ním skončili stříbrný Dan Krautschneider a bronzový Václav Kroulík. Oba hoši získali 5 bodů ze 7 partií. Další zlatou medaili mohl získat v kategorii do 8 let Štěpán Kroulík, který měl shodně 6 bodů jako vítěz Zelba z Hradce a po pomocném hodnocení skončil „až“ druhý. Stříbrnou medaili vybojoval v kategorii do 16 let zkušený Pavel Kačírek. Šest bodů ze sedmi a prohra jen s nasazenou jedničkou Janouchem (ELO: 1759) z Jičína je ok, může být spokojen. Medaile nám zacinkaly také v nejpočetnější kategorii do 12 let. Bronzovou medaili a pohár za 3. místo získali Pavel Kumpošt (5 vítězných partií ze 7) a Elen Hetfleischová (4/7).

Turnaj řídil mistr ČR v šachu Martin BuločkinNa všechny děti čekala díky našim sponzorům bohatá odměna v podobě cen a tak smutní nemuseli být ani další v pořadí. Z našich třeba Luděk Poláček (4/7), Matyáš Plucnar (4/7), Ondřej Banas (4/7), Jan Koblic (3 ½/7), František Bažant (3/7), Milan a Miroslav Dvořákové (3/7), Zdeněk Tejkl (3/7), Jan Snopek (3/7), Vojtěch Dvořák (2/7) a Klára Hofmanová (1/7). Vyhodnocena byla také celková Velká cena 2018/19, kdy se sečetly 4 nejlepší výsledky sezony. Svou návštěvou nás potěšila mistryně ČR v šachu Martina Marečková z Rychnova, která byla i zapojena do závěrečného losování o hodnotnou cenu jednoho ze sponzorů,“ pochlubil se výsledky Pavel Kumpošt z Pandy.

Pořadatelská Panda zajistila po celý den občerstveníA co řekl na sobotní maraton rychnovský šachový bard Jiří Daniel?

„Domácí tým pořadatelů by se klidně mohl jmenovat SRPŠ Pandy, protože 19 domácích dětí bylo doprovázeno 16 rodiči, 5 dorostenci a 2 členy oddílu dospělých, tedy 23 lidmi. Skvělým manažerem Pandy byl Pavel Kumpošt, který získal pro soutěž nejen celý tým rodičů, ale oslovil i desítky firem a některé z nich dětskému turnaji pomohly velmi výrazně. Výsledkem byl naprosto mimořádně bohatý cenový fond. Kulinářské dobroty nabízely v kiosku naše ženy: Lada Hetfleischová, Jana Kumpoštová, Jana Biedermanová a Klára Poláčková. Pořadatelskou službu zvládli na výbornou Petr Kačírek, František Dušánek, Milan Bažant, Milena Koblicová a další rodiče. Děti se mezi jednotlivými partiemi odreagovaly na dětském hřišti i posilovacích strojích před halou R. Šebrleho,“ pochválil pořadatelský tým.

„Závěrem chceme s celou naší „Pandí rodinkou“ poděkovat sponzorům: Madosu, Řetězům Vamberk, Jastu, Weldisu, Indigu, Synytu, Dekamě, Škodě Auto, Stavební firmě Hynek, VZP, Stamontu, KH kraji, Městu Rychnov, Dobruška, Opočno, obci Černíkovice a známému mořeplavci Rudovi Krautschneiderovi za jejich příspěvky, knížky, nebo suvenýry,“ poděkoval závěrem Pavel Kumpošt. (kum/mš)

Medailisté z Pandy zleva - P.Kumpošt, M.Dušánek, bratři Kroulíkové, P.Kačírek a E.HetfleischováVýsledky kategorií

do 8 let: 1. Zelba (Ortex HK) 6 bodů, 2. Kroulík Š. (Panda) 6, 3. Holubář (Lipky HK) 4,5.

do 10 let: 1. Dušánek (Panda) 7, 2. Krautschneider (Panda) 5, 3. Kroulík V. (Panda) 5.

do 12 let: 1. Levitner (Ortex HK) 6,5, 2. Komora (Lipky HK) 6, 3. Kumpošt (Panda) 5.

Medaili zde získala i třetí nejlepší dívka Hetfleischová (Panda) 4.

do 14 let: 1. Vestfál (Lipky HK) 5,5, 2. Rokoš (Ortex HK) 5, 3. Reschel (Ortex HK) 5.

do 16 let: 1. Janouch (Jičín) 7, 2. Kačírek (Panda) 6, 3. Majoroš (Třebechovice) 4,5.