Rekordní počet družstev na Jarním turnaji mládeže v Kvasinách

Na 17 kurtech hrálo 133 družstev.

Na 17 kurtech hrálo 133 družstev.

KVASINY – O víkendu 28. – 29. dubna proběhl na hřištích Volejbalového klubu AŠ Kvasiny 21. ročník jarního turnaje mládeže. A letos opět padl rekord, a to nejen teplotní. Během dvou dnů se do volejbalových bojů zapojilo celkem 133 družstev dětí a hrálo se na 17 hřištích!

V sobotu 28. dubna byl turnaj určen pro mladší a starší žáky a žákyně. Možnosti porovnat své volejbalové umění využilo za slunečného, ale větrného počasí celkem 34 družstev. V kategorii mladších žákyň startovalo 15 družstev (1. Junior Brno, 2. Slavia Hradec Králové A, 3. Polička), v kategorii starší žačky 10 družstev (1. TJ Sokol Dolní Újezd, 2. VK Jilemnice, 3. TJ Červený Kostelec), v kategorii mladší žáci 4 družstva  (1. Kometa Praha A, 2. SK Česká Třebová, 3. Kometa Praha B) a v kategorii starší žáci 5 družstev (1. Kometa Praha, 2. TJ Sokol Pardubice, 3. SK Přerov).

Pořádající VK AŠ Kvasiny má s pořádáním turnajů zkušenosti, a tak nedocházelo ke zbytečným prostojům a zápasy následovaly jeden za druhým. Přesto boje skončily až kolem šesté hodiny. Finálové utkání starších žáků atmosférou již připomínalo zápasy dospělých při tradičních letních turnajích. Zbývalo vyhlásit vítěze a připravit areál na nedělní turnaj volejbalové drobotiny, na který se předem přihlásilo 80 družstev. Po úpravách se podařilo připravit 14 hřišť ve volejbalovém areálu a 3 hřiště v sousedním tenisovém areálu.

Nedělní ráno bylo opět slunečné, ale ještě větrnější. Na pořadu dne byl tzv. barevný minivolejbal. V této kategorii jsou děti rozděleny dle věku a výkonnosti do žlutého, oranžového a modrého volejbalu (pravidla na stránkách Českého volejbalového svazu). Pořadatele trochu zaskočil počet přihlášených družstev. Celkový počet se totiž vyšplhal na neuvěřitelných 99 družstev. Do oranžového volejbalu se přihlásilo 33 družstev (1. RÉMA Rychnov n. K. B, 2. Polička B, 3. Polička D), do žlutého volejbalu 30 družstev (1. RÉMA Rychnov n. K. E, 2. RÉMA Rychnov n. K. C, 3. VK SPORT Rychnov n. K. A), do modrého volejbalu dívek 27 družstev (1. Rtyně v Podkrkonoší C, 2. Rtyně v Podkrkonoší A, 3. RÉMA Rychnov n. K. A) a do modrého volejbalu chlapců 9 družstev (1. KOMETA Praha A, 2. KOMETA Praha C, 3. KOMETA Praha B).

Po počátečních drobných problémech způsobených organizační náročností se turnaj rozběhl ke spokojenosti všech zúčastněných. Mládež si užívala nejen sportu, ale i společnosti nově získaných kamarádů a po skončení turnaje (opět kolem šesté hodiny) odjížděli účastníci nejen unaveni, ale i spokojeni domů. Pořadatelům se podařilo především díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje ocenit všechna zúčastněná družstva, a mládež tak získala motivaci pro svůj další volejbalový růst. Bohužel se opět potvrdilo, že každoročně dochází k úbytku chlapeckých družstev a budoucnost mužského volejbalu je tak v ohrožení.

Za dva dny odehrálo 133 družstev neuvěřitelných 394 zápasů, 558 setů a 11.073 míčů (kompletní výsledky odehraných zápasů – viz www.volejbal-kvasiny.cz). Mladí volejbalisté za předvedené výkony a pořadatelé za organizaci zaslouží jedničku a všichni se těší na příští ročník.

Čtenářská diskuze