Regionální derby ve prospěch FBC Dobré

KOSTELEC N. O. – Další turnaj florbalové II. ligy žen pořádal tým FBC Dobruška v Kostelci nad Orlicí. FBC Dobruška je nováčkem soutěže, který má ale bohaté zkušenosti z juniorských soutěží a ve svých řadách hráčky, jež hrají na střídavý start extraligu v Jičíně.

Radost po vstřeleném gólu do sítě Dobrušky.

První ligové utkání Dobrého a Dobrušky tak nemohlo postrádat náboj a nejvyšší nasazení. Druhým soupeřem doberských florbalistek byl tradiční sok IBK Hradec Králové B. S ním jsou souboje vždy dramatické, kdo by chtěl také prohrát s vesnickým celkem? Ale v Dobrém to vidí jinak.

FBC Dobruška – FBC Dobré 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky FBC Dobré: 6:14 Harapátová (Preiningerová), 22:04 Panenková Mi. (Fingerová), 23:22 Tomaščinová (Sedloňová), 25:22 Preiningerová (Blažková), 31:26 Jindráková (Harapátová), 44:19 Harapátová

Utkání bylo od začátku vyrovnané. První gól vstřelily doberské hráčky, ale vedení dlouho neudržely. Na obou stranách byla snaha útočit, góly však nepřicházely. Rozhodující náskok přišel ve druhé třetině, kdy FBC Dobré vstřelilo tři branky v pětiminutové přesilové hře. Třetí část slibovala dobrušský nápor, ten však byl utlumen doberským gólem v začátku třetiny. Na vedení Dobrého už nic nezměnila ani kontaktní branka Dobrušky. Své vítězství pečetilo střelou do prázdné branky v závěru utkání.

FBC Dobré – IBK Hradec Králové B 8:3 (2:2, 4:1, 2:0)

Branky FBC Dobré: 8:01 Jindráková (Harapátová), 9:38 Tomaščinová (Jindráková), 15:44 Harapátová (Preiningerová), 18:48 Jindráková (Harapátová), 19:03 Sedloňová (Panenková Mi.), 20:32 Tomaščinová (Harapátová), 37:55 Preiningerová, 41:50 vlastní

Střídačka FBC Dobré.

„Druhé utkání bylo podobné jako to předchozí. Vyrovnaná první třetina, přesilovka ve druhé, třígólový náskok a vítězná třetí část. Děvčata potvrdila střeleckou formu z minulého turnaje a bodově se přiblížila na vedoucí Vysoké Mýto. Snad jim vydrží i do dalších utkání. Budou to moci dokázat 15. listopadu ve Skutči, kde je mimo jiné čeká odveta regionálního derby s Dobruškou,“ zhodnotil zápas s tradičním rivalem Luděk Preininger z FBC Dobré.

Ostatní zápasy

IBK Hradec Králové B – FbC Florbalky Skuteč 6:3, FbC Florbalky Skuteč – FBC Dobruška 1:12

Průběžná tabulka 2. ligy žen, divize IV 14-15