Region Panda kraluje šachu v kraji

Přeborník Královéhradeckého kraje v družstvech mladších žáků. Zleva stojí: Václav Kroulík, Štěpán Kroulík, Elen Hetfleischová, Michal Dušánek, Daniel Jan Krautschneider a trenér Jiří Daniel.     Foto: Panda RK.

Přeborník Královéhradeckého kraje v družstvech mladších žáků. Zleva stojí: Václav Kroulík, Štěpán Kroulík, Elen Hetfleischová, Michal Dušánek, Daniel Jan Krautschneider a trenér Jiří Daniel. Foto: Panda RK.

 

RYCHNOV N. K. - Region Panda Rychnov n. K. letos dosáhl mimořádného úspěchu. Kromě toho, že A tým dospělých je jako jediný z kraje účastníkem 1. ligy, že šestičlenný A tým mládeže bojuje úspěšně v ligové soutěži, vyhrál B tým krajský přebor. A navíc se stali přeborníky kraje i mladší žáci. Málo známá je skutečnost, že v Královéhradeckém kraji je 35 oddílů šachu!

Vynikajících výsledků dosahují žáci Pandy i v soutěžích jednotlivců. Ve finále České republiky v kategorii do 20 let měla Panda mezi dvanácti nejlepšími dva zástupce – oddílového trenéra Martina Buločkina a také Davida Černého. Vicemistryní ČR dívek do 12 let se stala v březnu Elen Hetfleischová. Krásné 4. místo v ČR mezi chlapci vybojoval Daniel Krautschneider.

Přeborník Královéhradeckého kraje mladších žáků v kategorii družstev si vybojoval právo bojovat o titul mistra ČR v červnu v Jihlavě. Všichni členové týmu hrají již i v soutěžích dospělých.

„Věříme, že se soutěž uskuteční, protože v týmu máme velmi nadějné hráče pro reprezentaci České republiky,“ naráží na současnou situaci, kdy je kvůli omezení šíření koronaviru vyhlášen nouzový stav, trenér Jiří Daniel.

Šachy mají jednu z největších členských základen ze všech registrovaných sportů ČUS. Přestože tyto údaje se na internetu obtížně hledají, šachový svaz sdružuje přes 20 tisíc registrovaných šachistů ve více než 500 oddílech v celé České republice.

Česká unie sportu (ČUS) tyto údaje při vyhlašování nejlepších sportovců prakticky ignoruje. I proto je nejlepším sportovcem některého okresu vyhlášen třeba fotbalista.

Čtenářská diskuze