Ptačí září a výroba draka pod hlavičkou Muzea a Orlické galerie v Rychnově n. Kn.

RYCHNOV N. K. - První ze série akcí pod souhrnným názvem „Ptačí září – Vzpomínka na ornitologa Karla Plachetku“, od jehož úmrtí letos uplyne 60 let, se konala v sobotu 18. září v Orlické galerii v Kolowratském zámku v Rychnově nad Kněžnou. Jednalo se o Tvůrčí dílnu, jejíž účastnicí byla skalní fanynka těchto akcí. Bohužel na počet návštěvníků dílen mají podle jedné z organizátorů Martiny Marxové pravděpodobně stále vliv nutná protiepidemická opatření. „Práce šla účastnici od ruky.

Vybraným ptáčkem byl mlynařík, který byl vytvářen na tvrdou desku pomocí koláže z látek. Zájemce zvu na hlavní událost „Ptačího září“, která se uskuteční tento v pátek 24. září od 17 hodin. Na domě čp. 88 na Poláčkově náměstí v Rychnově bude odhalena pamětní deska Karla Plachetky. Následující den 25. září se pak mohou zájemci vydat na Setkání u ptačího zpěvu, které se uskuteční v zámeckém parku. Sraz je v 9 hodin na Poláčkově náměstí čp. 88,“ upřesnila další program Marxová.

A aby toho nebylo málo, budete si moci vyrobit týž den 25. září v rokytnické Sýpce – Muzeu Orlických hor, v rámci místních oblíbených dílen,  od 10 do 17 hodin vlastního draka.

Čtenářská diskuze