Psi v nevyhovujících podmínkách a v domě 70 rostlin konopí

HRADECKO – Hradečtí kriminalisté na základě oznámení Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje o podezření ze spáchání trestného činu a následného několika měsíčního prověřování během posledních dní roku 2020 zasahovali v domě na Novobydžovsku. V domě nalezli desítky psů rasy jorkšírský teriér a čivava. Psi byli chováni většinou v klecích či ohrádkách.

„Krajská veterinární správa u psů provedla zdravotní prohlídku, na základě které podala podnět příslušnému správnímu orgánu, který vydal rozhodnutí o odebrání 11 psů do předběžné náhradní péče a jejich umístění do útulku.

Se souhlasem státního zástupce policisté v domě provedli domovní prohlídky, při kterých zajišťovali potřebné podklady pro trestní řízení. Během domovních prohlídek nalezli na půdě domu také přes sedmdesát rostlin konopí a vybavení určené pro jeho pěstování. I tento nečekaný nález se tak stal předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Jednapadesátiletá žena je tak podezřelá ze spáchání přečinu chov zvířat v nevhodných podmínkách, za což jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Dále je se svým dvaatřicetiletým přítelem podezřelá z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu, za což jim v případě uznání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,