První ročníky už v září nenastoupí do střední školy v Opočně

NOVÉ MĚSTO N. M./OPOČNO – Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola, Nové Město nad Metují ukončí od školního roku 2023/24 výuku v areálu v Opočně v Nádražní ulici, kde se v současné době vzdělává 85 žáků. Výuka oborů se následně přesune do Nového Města nad Metují, kde škola, podle strategických záměrů kraje v oblasti školství efektivněji využije prostory pro výuku. Ušetří se také provozní prostředky spojené s areálem v Opočně i prostředky nutné pro zajištění jeho oprav a údržby.

„V současné době se upravují učebny pro žáky oborů opočenské školy a zároveň se připravují i prostory domova mládeže Králíček. Ve školním roce 2022/2023 bude výuka 1. ročníků oborů autoopravář, zámečník-údržbář, prodavač a květinář-aranžér přesunuta na pracoviště školy do Nového Města nad Metují. V Opočně se již nebudou otevírat. Druhé a třetí ročníky zatím zůstanou v Opočně, kde výuka postupně skončí,“ sdělila ředitelka Klára Barešová.

Výuka se přesune do novoměstské průmyslovky 

Stavbaři zahájili letos v lednu práce na zateplení šesti budov Střední průmyslové školy, Odborné školy a Základní školy Nové Město nad Metují. V rámci snížení energetické náročnosti u nich dojde k zateplení obvodového pláště a výměně oken. Kromě energetické úspory dostanou budovy nová okna a fasádu, z níž část ponese úryvek dramatu R.U.R. spisovatele Karla Čapka. Černý text na bílém podkladu doplní šedá barva fasády zbývajících budov.

Náklady na projekt činí téměř 48 milionů korun. Začít měl loni a hotový měl být za dva roky, v roce 2023.

„Kvůli koronaviru došlo ke zpoždění prací, které se ale již rozběhly, vyměněná máme například už okna. Začalo i zateplení na budově tělocvičny,“ dodala ředitelka Klára Barešová.

Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola Nové Město nad Metují nabízí maturitní obory zaměřené na strojírenství a informační technologie. Zájemci o maturitní obor s výučním listem mohou využít nabídku vzdělání v odvětví mechanik seřizovač-programátor CNC strojů.

Žákům jsou dále k dispozici obory s výučním listem, jako je obráběč kovů, strojní mechanik, jemný mechanik, kuchař-číšník, cukrář, pekař, pečovatel, prodavač, květinář-aranžér, autoopravář, opravář zemědělských strojů, zámečník-údržbář nebo dvouletá praktická škola.

Čtenářská diskuze