První den služby na nové stanici v Žamberku

ORLICKOÚSTECKO – Čtvrtý červnový den byl prvním dnem, kdy profesionální hasiči poprvé sloužili svoji směnu v nově postavené stanici v Žamberku.

Stanice Žamberk je stanice typu P1 s předurčeností na dopravní nehody a pro zásahy na vodní hladině (v hasebním obvodu se nachází vodní dílo Pastviny). Stanice je kompletně vybavena s výjezdovými garážemi pro dvě CAS, myčkou pro CAS, montážní jámou a stáním pro osobní auta a čluny pro záchranu na vodě.

Stavba byla zahájena 9. listopadu 2020 a předána investorovi již 31. ledna 2022.

„Zhotovitelem stavby byla firma Stylbau, se kterou, musíme říci, byla naprosto perfektní spolupráce. Co se totiž naplánovalo, to prostě bylo. Subdodavateli byly místní firmy, a to si také moc chválíme,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Stanice je vybavena místností pro fyzickou přípravu, místností chemicko – technické služby, vysokotlakým kompresorem pro plnění tlakových lahví, šatnami, školící místností, která bude sloužit pro jednotku dobrovolných hasičů a příslušníky HZS ČR a parkovištěm pro osobní automobily.

„Nechceme vám ale všechno prozrazovat, protože vám dáme možnost stanici navštívit. Napište si do svých diářů – den otevřených dveří na nové požární stanici v Žamberku bude v sobotu 18. června.

Teď snad jen jedna důležitá informace, abyste nás také respektovali na novém místě. Respektujte prosím novou světelnou signalizaci, která slouží k tomu, abyste nám hasičům umožnili výjezd k zásahu. Pokud se rozsvítí červená, znamená to, že míříme k mimořádné událostí. Zastavte, prosím. Dosud na to řidiči v tomto místě nebyli zvyklí. Děkují vám hasiči z nové stanice Žamberk,“ dodala Vendula Horáková.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,