Producent z USA v Orlických horách a Podorlicku

REGION – Celkem čtyři dny strávil v turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko americký producent, ředitel a zakladatel Czech-American TV John Honner.

DSCN6490

Recepty Pavla Hubálka natáčel John Honner.
Foto: DSOHP

Region Východních Čech navštívil John Honner v minulosti již několikrát, a to díky velmi dobré partnerské spolupráci s Královéhradeckým a Pardubickým krajem. Tentokrát při návštěvě obou krajů poznával krásy Orlických hor a Podorlicka, o kterých se tak nyní dozvědí i v zámoří.

Cílem poznávacích cest Johna Honnera je získat filmový materiál určený pro reportáže z českých regionů, které budou odvysílány nejen v rámci televizního pořadu na Czech-American TV (CATV), ale také v internetovém vysílání na www.catvusa.com.

Pravidelné informace o České republice v anglickém jazyce

Jedná se o ve světě jediné audio-vizuální médium, veřejné a nekomerční vysílání, které pravidelně informuje v angličtině o České republice a jejích regionech. CATV vysílá každý týden dokumentární pořady Discovery Regions of Czech Republic a Exploring Czech Lands o českých a moravských krajích a regionech, městech, obcích, jejich památkách, kultuře, tradicích a zajímavých turistických místech.

„V rámci své cesty destinací John Honner navštívil především historická sídla v rámci České Loiry – Zámků na Orlici, nadregionálního produktu, který se od loňského roku pyšní titulem Evropská excelentní destinace na poli kulturního turismu. Po trase kolem Divoké Orlice zavítal také na Zemskou bránu, jedno z nejromantičtějších míst Orlických hor. Na programu nechyběla ani prohlídka Tvrze Hanička, významného objektu v linii pohraničního opevnění, které je dalším z klíčových produktů destinace, zrovna tak jako genius loci česko-polského pohraničí – znovuzrozené obce Neratov s jejím silným příběhem i atmosférou. Inspiraci pro další díly čerpal také na poli gastroturistiky, která je mezi turisty stále více populárnější. Podařilo se natočit hned několik tradičních jídel připravených šéfkuchařem Pavlem Hubálkem z Hostince U Hubálků v Kostelecké Lhotě, kde se mohou pochlubit i certifikátem Czech Specials nebo Czech Regional. Region je bohatý i na gastronomické tradice, které tentokrát prezentovalo veřejné pečení chleba v Sopotnici spojené s lidovou slavností a kulturním programem u chlebové pece. Zrovna tak nechyběly exkurze v pivovarech, na které je zdejší region opravdu bohatý,“ popisuje nabitý program poznávací cesty Eva Vaníčková, ředitelka destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko.

Hlavním posláním televizní stanice Czech-American TV je rozšířit povědomí o České republice, ukázat české regiony, zviditelnit zajímavé destinace a také přiblížit české kulturní dědictví.

Miliony sledujících

„Televizní stanici sleduje přes 2,5 milionů domácností v 60 městech USA a přes 100 tisíc diváků z celého světa na internetu, na PC, chytrých telefonech a tabletech. Díky internetovému vysílání má své diváky nejen v USA, kde je sledovanost přirozeně největší, ale také v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Německu. Pořad je u amerických diváků oblíbený, často nám do redakce volají a zjišťují si informace pro své plánované cesty do České republiky,“ popisuje John Honner, který sám pochází z ČR a který se již před 15 lety rozhodl touto formou zviditelnit rodnou zemi v zámoří.

V současné době má Czech American TV hlavní redakci na Floridě a další čtyři pobočky v několika státech USA a v České republice. Současný tým je složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů. Do projektu se zapojují také studenti několika českých univerzit. Na tvorbě vysílání televize se podílejí kraje, města a jiné příspěvkové organizace České republiky i tím, že televizi poskytují videomateriály ze svého regionu.

DESTINAČNÍ SPOLEČNOST ORLICKÉ HORY A PODORLICKO

Čtenářská diskuze