Problémy v automobilovém „ráji“

KVASINY – Nerozumný a uspěchaný rozvoj průmyslové zóny Solnice-Kvasiny zasahuje do životů všech občanů podhůří Orlických hor. Jednoduché to ale nemají ani zaměstnanci pracující v náročném osmnáctisměnném systému, který znemožňuje kvalitní rodinný život. Pracovat pro kvasinský gigant totiž není jenom o dobrém finančním příjmu.

škoda_auto_kodiaq

Ilustrační foto.

Na webových stránkách odborové organizace KOVO, která zastupuje pracovníky kvasinské Škodovky, si každý může přečíst o různých problémech, na které zaměstnanci narážejí. Jedním z nich je otázka obsazenosti týmů. Automobilka se během velice krátkého času v podstatě zdvojnásobila, což, světe div se, vedlo k nedostatku pracovních sil. Kde by se v regionu, kde největší město má sotva jedenáct tisíc obyvatel, také vzali, že? Proto v celé průmyslové zóně pracuje celá řada cizinců.

Zasedli si na spolupracovníka

To samozřejmě není nic špatného, kdyby…

„Tento týden (citace z minulého týdne, pozn. redakce) jsme museli řešit závažný případ na montáži, kdy z větší části polský tým a polský koordinátor si zasedli na českého zaměstnance a nechali ho několik měsíců na nejtěžších pracích bez jakékoli rotace anebo možnosti se zaučit na jinou pracovní pozici,“ upozornil na webu Odborů KOVO Kvasiny jejich předseda Martin Lustyk.

Více se dočtete v dnešním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze