Pro lesní zvěř z Orlických hor sbíraly děti kaštany a žaludy na zimu

ORLICKÉ HORY – Více než 750 kg kaštanů a žaludů nasbírali pro lesní zvěř Orlických hor na zimní období žáci královéhradecké pouchovské základní školy. Sběr se konal ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Orlické hory se sídlem v Rokytnici. Podle učitelky Veroniky Míškové, která měla jeho organizaci na starosti, se nejvíce snažili žáci třetích tříd.

SAM_7800

Hospodář z rokytnického mysliveckého spolku David Jedlička s žáky školy (ZŠ Pouchov) při odvozu sběru lesních plodin. Žáci nasbírali celkem 753 kg.
Foto: Eva Ženíšková

„Myslivci spolupracují již několik let s místní ZŠ v Rokytnici v O. h. Pro příští rok přislíbily sběr kaštanů a žaludů děti z MŠ a ZŠ v Pěčíně, které pro naši volně žijící zvěř již před lety kaštany a žaludy sbíraly. Plody poslouží k jejímu přikrmování v podzimním a v zimním období. Ráda si na nich u nás pochutná zvěř jelení, mufloní, srnčí i divoká prasata,“ řekl hospodář rokytnického mysliveckého spolku David Jedlička.

Uvedený spolek i okolní spolky jsou podle něho vždy s předstihem na zimu dobře připraveny. V krmelcích je navezeno seno a osev z jadrných krmiv. Do honitby se zvěři podle počasí a potřeby zaváží krmná řepa a již zmiňované dětmi nasbírané kaštany a žaludy.

Čtenářská diskuze