Přijďte si pro dárek do Centra Orion

DLOUHÁ VES/RYCHNOVSKO – Světový den dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday připadne letos na 3. prosince – a vy jej můžete oslavit společně s námi. Přijďte si také pro dárek!

giving tuesday - výřez

Centrum Orion připravilo na celý týden od 2. do 6. prosince společně s jedenácti prodejnami jedinečný projekt Dárková šfateta, v rámci kterého se všichni obdarujeme vzájemně.

V čem tento projekt spočívá? Přijďte nakoupit v týdnu od 2. do 6. prosince do některé z níže uvedených prodejen a za váš nákup nad 100 Kč dostanete dárek od Centra Orion.

Partnerské prodejny: podniková prodejna Charvát a.s. v Česticích (široká nabídka lepenek, šindelů, asfaltových pásů apod.) a prodejna Nakup pivo v Česticích (prodej alkoholických nápojů, piva i nealka, pronájem výčepních a chladicích zařízení), Pivovar Clock v Potštejně (nejen prodej piva, ale i výborné kávy z pražírny Doubleshot), Multifoto a Pikart Rychnov nad Kněžnou (fotografie, rámování i prodej upomínkových předmětů), butik BlueLady (oblečení i doplňky, šití na zakázku), Rodinná firma Pleva Potštejn (med a další včelí produkty, včetně kosmetiky), Obchodní dům HEL Rychnov (prodej domácích i kuchyňských potřeb, elektra i zahradnických potřeb), Penzion Trnka Potštejn (kavárna Trnka s výbornou kávou i zákusky), Zlatnictví Svobodová Kostelec nad Orlicí (prodej zlatých i stříbrných šperků a také klenotnické opravy), prodejny Chlenské uzeniny firmy ZOPOS ve Chlenech, v Častolovicích, v Solnici a v Opočně (vždy čerstvé poctivé české výrobky ze zvířat z vlastního chovu), Indigo Rychnov nad Kněžnou nebo Kostelec nad Orlicí (prodej a opravy počítačů, notebooků, tabletů a ICT příslušenství), Knihařství Dyntar (rámování obrazů, vazby diplomových prací, prodej zdravé výživy).

Věříme, že rozsah výrobků i služeb je široký, takže si vybere opravdu každý – přijďte udělat radost sobě nebo svým blízkým, vyberte vánoční dárky, nakupte věci potřebné do domácnosti či na stavbu… obdarujete tak i naši neziskovou organizaci – část peněz z vašeho nákupu prodejny věnují Centru Orion, které budou využity na vybudování a zařízení prostor pro Snoezelen.

Snoezelen je terapeutická, vzdělávací a relaxační místnost, jejímž cílem je působit na všechny lidské smysly a zprostředkovat základní zkušenosti lidského těla handicapovaným klientům. Tím se rozvíjí motorické a komunikační schopnosti, emocionální prožitky, současně uklidňuje i aktivuje, probouzí představivost a dává nové podněty a zkušenosti…

Proč právě Snoezelen? Většina současných klientů Centra Orion má postižení spíše těžší nebo kombinované – a tito klienti také stále přibývají.

Tyto osoby jsou vzhledem ke svému handicapu často velmi hyperaktivní, nekomunikují nebo komunikují pouze svým specifickým způsobem, je těžké je zklidnit, zaujmout, vysvětlit jim pravidla…, proto stále hledáme možnosti, jak zlepšit jejich život, jak jim pomoci v jejich rozvoji, jak pomoci rodině s náročnou péčí o své blízké.

Pomozte nám pomáhat osobám s handicapem žít aktivní život – bez vás to nedokážeme.

Centrum ORION

Čtenářská diskuze