Při požáru garáže horkem zkolaboval jeden hasič

NOVÝ HRÁDEK – Sedm jednotek hasičů vyslal operační důstojník  8. června v 08.09 hodin k ohlášenému požáru garáže u rodinného domu v části Krahulčí, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

P Nový Hrádek (4)

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška a Náchod a JSDH Dobruška, Bohdašín, Nové Město nad Metují, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách.

„Při příjezdu hasičů na místo události už prostupovaly plameny střechou objektu ven. Hasiči se soustředili nejen na samotnou likvidaci požáru, ale také se snažili uchránit před ohněm sousední chalupu, což se jim nakonec podařilo.

Zasažená garáž o rozměrech asi 8×5 m měla střechu z plastových šindelů, po kterých se oheň rychle šířil s vysokou intenzitou hoření. Na likvidaci plamenů byly nasazeny tři vodní proudy se smáčedlem a pěnidlem. Požár jednotky lokalizovaly ještě před devátou hodinou, dále byla dohašována skrytá ohniska. Hasiči zároveň použili nastavovací žebříky, ze kterých rozebírali plastovou krytinu i část krovu,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Příčinou požáru byla technická závada

Likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 11.44 hodin.

Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa zásahu zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci. V garáži byl umístěn zahradní traktůrek s vozíkem, ale také pohonné hmoty a pneumatiky. Škoda byla odhadnuta asi na 550 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 2,5 milionu korun. Zásah ztěžovaly nepříznivé klimatické podmínky, venku panovaly vysoké teploty. Ty zapříčinily celkové vyčerpání jednoho z dobrovolných hasičů, kolegové jej ošetřili na místě, zásah zdravotnických záchranářů nebyl nutný.

 

Čtenářská diskuze