Při požáru autodílny s vozidlem utrpěl jeden člověk popáleniny

RYCHNOV N. K. – Krátce po 9. hodině dopoledne přijalo v úterý 14. dubna operační středisko hasičů hlášení o požáru v garáži rodinného domu v Rychnově nad Kněžnou, ulici Na Láni. Na místo události byly vyslány tři jednotky hasičů – profesionální ze stanice Rychnov nad Kněžnou a dobrovolné ze Solnice a Rychnova nad Kněžnou (Roveň). Jeden člověk byl na místě zraněn, s popáleninami byl transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do zdravotnického zařízení.

P Rychnov n. K. (3)

Foto: HZS KHK kraje

„Na likvidaci požáru nasadily jednotky dva vodní C proudy, prostory byly odvětrávány přetlakovou ventilací. Hasiči provedli vyklizení garáže, kde se nacházela autodílna, vynesli také jednu tlakovou lahev. Zároveň zkontrolovali pomocí termokamery i rodinný dům, který je na garáž napojen. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo obytné prostory domu před požárem uchránit. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 9.44 hodin,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Požárem byla poničena nejen samotná garáž a vybavení autodílny, ale také osobní vozidlo, které zde bylo a došlo i k poškození zateplení objektu. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, hodnoty představující asi 3,5 milionu korun se podařilo uchránit. Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování.

 

Čtenářská diskuze