Prezident Zeman se po roce vrací na Rychnovsko

REGION/KOSTELEC N. O. – Setkání s občany, starosty i krajskými zastupiteli nebo návštěva tradičního slévárenského podniku, to jsou hlavní body programu třetí prezidentské návštěvy v Královéhradeckém kraji. Prezident republiky Miloš Zeman se do regionu vydá na přelomu března a dubna. První den jeho návštěvy ho při oficiálním přijetí na krajském úřadu doprovodí i první dáma Ivana Zemanová. Tu poté čeká samostatný program.

SO9A0475

 

První den se prezidentský pár setká s hejtmanem Lubomírem Francem, se členy zastupitelstva kraje, za účasti zaměstnanců krajského úřadu a vybraných starostů obcí Královéhradeckého kraje. Po obědě se sejde se členy Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR i poslanci Evropského parlamentu za Královéhradecký kraj v hradecké restauraci Na Statku. Dále prezident zavítá do společnosti Třebechovická slévárna a strojírna, s.r.o.

Druhý den návštěvy se hlava státu podívá do Vrchlabí a poté do Kostelce nad Orlicí, kde se v 13.15 hodin sejde s vedením a představiteli města. Ve 13.45 hodin se prezident setká s občany Kostelce nad Orlicí na Palackého náměstí, v případě velmi špatného počasí se akce uskuteční v Kulturním domě Rabštejn.

V Kostelci se Miloš Zeman podepíše také do pamětní knihy. Poté se koná tisková konference prezidenta republiky k ukončení návštěvy Královéhradeckého kraje.(voř)

Čtenářská diskuze