Přestože se pachatel snažil utéct, Roky ho vystopoval

RYCHNOVSKO – V sobotu 26. května policisté v brzkých ranních hodinách přijali oznámení o dvou podezřelých osobách, které měly na dobrušském sídlišti nakládat větší množství jízdních kol do dodávky. Hlídka policistů z obvodního oddělení Dobruška se ihned vydala na místo, kde zajistila jednoho z mužů a dodávku plnou jízdních kol.

psovod a RokyViewImage

„Druhý muž policistům utekl. Jelikož mu při útěku spadla kšiltovka, která byla pro následné dopadení důležitou stopou, byl na místo přivolán psovod se služebním psem Rokym. Osmadvacetiletý muž, který se snažil schovat na stromě, však neměl šanci, byl zanedlouho služebním psem označen,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Spolupracoval s gangem, který se zaměřil na kola

Díky všímavosti občana se tak rychnovských policistům podařilo dopadnout pachatele, který má mít na svědomí majetkovou trestnou činnost, převážně krádeže jízdních kol, a to na celém území Královéhradeckého kraje. Následným šetřením kriminalisté zjistili, že činnost jednoho z mužů má souvislost s nedávno zveřejněným objasněným případem krádeží na Hradecku, kdy měl členům jednoho gangu kola prodávat.

Jednalo se o trestní stíhání šesti mužů (ve věku od 18 – 42 let), kteří se měli dlouhodobě zabývat nezákonným způsobem obživy na Hradecku. Od podzimu minulého roku se do hledáčku kriminalistů dostaly dvě organizované skupiny pro podezření z páchání majetkové trestné činnosti zaměřené především na krádeže jízdních kol. Kromě jednoho ze šestice, se jedná o recidivisty, kteří byli za obdobnou trestnou činnost již v minulosti stíháni.

„Osmadvacetiletí muži zadržení v Dobrušce mají na svědomí krádeže za zhruba 300 tisíc korun, nicméně není vyloučeno, že výše škody ještě poroste. Policisté oběma mužům sdělili obvinění z přečinu krádeže, za což jim v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Oba muži jsou stíháni na svobodě,“ dodala Eliška Majerová.

Některá kola ze zajištěné dodávky se již podařilo navrátit do rukou majitelů.

Čtenářská diskuze