Přes tři promile za volantem měli řidiči na Dobrušsku

RYCHNOVSKO – V průběhu pěti dnů zadokumentovali policisté v Dobrušce dvě události, při kterých za volantem seděli řidiči pod vlivem alkoholu. Během jejich jízdy naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob.
Poslední červnovou sobotu krátce po půl šesté odpoledne couval řidič osobního auta značky Škoda Octavia na parkovišti u plaveckého bazénu v Dobrušce. Při manévru ale narazil do zaparkovaného osobního auta Volkswagen Golf. Na místě nezastavil a pokračoval v jízdě. Další překážkou na zmíněném parkovišti pro něj bylo zaparkované osobní auto Škoda Octavia, u kterého při vyjíždění špatně odhadl vzdálenost a které rovněž poškodil. Ani to nebylo důvodem, aby zastavil. „Třicetiletý muž z Dobrušska pokračoval v jízdě, ovšem naštěstí jen do jedné z vedlejších dobrušských ulic, kde zastavil. S otevřenými dveřmi oktavie ho hlídka policistů našla v plavkách spícího za volantem. Po několika pokusech policisté řidiče probudili a provedli u něj dechovou orientační zkoušku na přítomnost alkoholu. Ta vykázala hodnotu 3,32 promile alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz, další jízdu zakázali a sdělili mu podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

K tomu bude opilý řidič nucen uhradit vzniklou škodu, která je odhadnuta na 46 tisíc korun.
K podobné situaci došlo už i v  úterý 25. června po 15.00 odpoledne, kdy z Opočna do Dobrušky  vyrazil řidič osobního auta značky Škoda Fabia.

„Jeho kličkující jízda nezůstala bez povšimnutí. Po oznámení účastníků silničního provozu na linku 158 vyjela hlídka policistů do dobrušských ulic, kde v jedné z nich dvaašedesátiletý místní  muž mezitím zastavil, vystoupil z auta a spadl. Policisté u muže orientační dechovou zkouškou naměřili 3,28 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Alena Kacálková.

Záchranáři ho poté  odvezli do nemocnice k ošetření. I tento provinilec si kromě zákazu jízdy vyslechl podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Čtenářská diskuze