Přepychy opět poslouchaly festival Karla Pšeničného

PŘEPYCHY – Tradiční přepyšský festival má za sebou jubilejní desátý ročník.

VESELKA LADISLAVA KUBEŠE S MILONĚM ČEPELKOU.

Veselka Ladislava Kubeše s Miloněm Čepelkou.
Foto: Obec Přepychy

Jaké hvězdy se letos představily fanouškům? Obec Přepychy ve spolupráci se spolkem Pro Přepychy připravila opravdu bohatý program.

Jako první vystoupila Malá dechová hudba Opočenka s kapelníkem Václavem Lepšem. Na počátku osmdesátých let započala spolupráce Opočenky s přepyšským rodákem panem Karlem Pšeničným, bývalým dirigentem Posádkové hudby Praha a skladatelem, jenž složil nebo upravil pro Opočenku spoustu skladeb. Několik nejznámějších zaznělo v úvodu festivalu.

Přijel i Josef Zíma

Následovalo společné vystoupení Opočenky a hosta festivalu, pana Josefa Zímy. Nemusíme připomínat, že pan Josef Zíma patří k hereckým a pěveckým legendám a je stále králem české dechovky. Při prvních tónech jeho vystoupení se rozzářily oči všech posluchačů a téměř sedmisethlavý sbor hromadně zpíval s Josefem Zímou! Bylo to úžasné setkání pro všechny, vždyť pan Zíma navštívil Přepychy již podruhé, byl hostem druhého ročníku festivalu. Následovalo vystoupení dechové hudby Mistřiňanka s kapelníkem Františkem Pavlušem. Je držitelkou mnoha hudebních ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích. Originální vystoupení v bohatých pestrých krojích a tóny hudby a zpěvu zahřály na duši všechny přítomné.

A závěr festivalu patřil Veselce Ladislava Kubeše, vynikajícímu a všude, doma i v zahraničí, žádanému dechovému orchestru z Prahy. S Veselkou si také zazpíval pan Miloň Čepelka, který rovněž uváděl jednotlivé skladby. Velké poděkování patří i Mažoretkám Colloredo, které těšily diváky během celého odpoledne.

Závěrem Honza Macháček poděkoval Honzovi Duškovi za skvělou spolupráci a společně zavzpomínali na zrod festivalu před deseti lety. Již nyní se můžeme společně těšit na jedenáctý ročník Festivalu dechových hudeb Přepychy Karla Pšeničného 2020!

OBEC PŘEPYCHY

Čtenářská diskuze