Přepadení benzinky – pachatel poranil obsluhu a bez lupu utekl

HRADECKO – V úterý 30. srpna krátce před 10.45 policisté na lince 158 přijali oznámení o přepadení benzinové čerpací stanice v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou. Muž měl s nožem v ruce po obsluze požadovat vydání peněz. Žena kasu pomocí násady ubránila, přičemž ji muž nožem poranil na ruce a poté z místa uprchl.

„Okamžitě byly do pátrací akce nasazeny tři desítky policistů včetně policejního psa a vrtulníku. Bohužel se muže nalézt nepodařilo. Z vyžádaných videozáznamů však policisté zjistili, že muž byl na benzince již ten den o hodinu dříve, dále zjistili, že z místa přepadení utekl směrem k obci Stará Voda, odkud mohl odjet autem“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Muž je 160 až 165 cm vysoký s hnědými vlasy. Na sobě měl červenou zimní bundu s kapucí, maskáčové kraťasy a bílé tenisky. Na obličeji měl nasazen respirátor, v ruce kuchyňský nůž a igelitovou tašku žlutobílé barvy.

Osmačtyřicetiletá žena byla převezena do nemocnice na ošetření, ke škodě na majetku nedošlo.

„Žádáme veřejnost o pomoc. Kdo muže na videozáznamu pozná, nebo by mohl podat jakoukoli informaci k případu, ať zavolá na linku 158. Za zvlášť závažný zločin loupež hrozí pachateli trest odnětí svobody od 2 do 10 let,“ dodala Iva Kormošová.

Čtenářská diskuze
Tags: ,