Přeborníci kraje ZŠ Opočno a Gymnázium Rychnov se zúčastní celostátního finále přeboru škol v šachu

RYCHNOVSKO - V Třebechovicích pod Orebem proběhlo ve čtvrtek 23. 1. Krajské kolo přeboru škol v šachu. Prezentovalo se 10 přihlášených škol v každé ze tří věkových kategorií, přičemž tyto školy již před Vánoci prošly sítem kol okresních. První dvě školy z každé kategorie postupují na celorepublikové finále.

Družstvo ZŠ Opočno - zleva: Václav Kroulík, Štěpán Kroulík, Veronika Kroulíková (vedoucí družstva), Jan Snopek, Daniel Ulman.

Družstvo ZŠ Opočno – zleva: Václav Kroulík, Štěpán Kroulík, Veronika Kroulíková (vedoucí družstva), Jan Snopek, Daniel Ulman.

KATEGORIE A (1. – 5. TŘÍDA)

V této kategorii s velkým náskokem zvítězila ZŠ Opočno a přerušila tak dlouhou sérii vítězství hradeckých škol.

„Po loňském premiérovém startu a těsně čtvrtém místu se jedná o skvělý výsledek. V postup jsme tajně doufali, protože máme silné a zkušené hráče, kteří šachy trénují v rychnovské Pandě. Že se ale bude jednat o tak suverénní vítězství, nás překvapilo,“ říká spokojeně vedoucí mužstva Veronika Kroulíková.

 

Sestava ZŠ Opočno: Václav Kroulík (3. A) 9 bodů z 9 kol, Štěpán Kroulík (1. A) 8/9, Jan Snopek (3. B) 9/9, Daniel Ulman (4. A) 6/9.

 

Konečné pořadí

1. ZŠ Opočno 32,0 bodů, 2. BiGy, CZŠ Hradec Králové 25,5, 3. ZŠ Josefa Gočára Hradec Králové 25,0, 4. ZŠ Třebechovice p. O. 23,5, 5. ZŠ Studnice 17,5, 6. ZŠ Podbřezí 16,0, 7. ZŠ Meziměstí 12,0, 8. ZŠ Velká Jesenice 12,0, 9. ZŠ Lázně Bělohrad B 8,5, 10. Lázně Bělohrad A 8,0.

Družstvo Gymnázia RK - zleva: Václav Till, Jan Horák, Martin Buločkin, Pavel Kačírek.

Družstvo Gymnázia RK – zleva: Václav Till, Jan Horák, Martin Buločkin, Pavel Kačírek.

STŘEDNÍ ŠKOLY

„Po třetím místě z minulého roku jsme si letos stanovili jasný cíl. Postup na celorepublikové finále získávají vždy jen dva vítězné týmy… Na krajském kole se již potkává řada zkušených šachistů. Dobře jsme věděli, že uchazečů o postupová místa bude víc. Největší šance měly podle papírových předpokladů školy: Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové, Lepařovo gymnázium Jičín a Gymnázium F. M. Pelcla. Zápasy s hlavními rivaly nedopadly úplně podle představ. S Hradcem 2:2 a s Jičínem dokonce těsná porážka 1,5:2,5. Všechny ostatní zápasy jsme ale vyhráli 4:0! Studenti z Jičína i Hradec plynule nějaké body ztráceli, proto jsme zvítězili s bezpečným náskokem!

Mistrovství České republiky bude v červnu pravděpodobně ve Zlíně. Snad se naše sestava udrží pohromadě. I mezi naprostou elitou můžeme doufat v pěkný výsledek. Třeba i v první desítce…,“ věří svému družstvu ředitel rychnovského gymnázia a vedoucí družstva Mgr. Petr Kačírek.

 

Sestava Gymnázia Rychnov n. K.: Martin Buločkin (7.A8) 8 bodů z 9 kol, Jan Horák (7.A8) 7,5/9, Pavel Kačírek (4.A8) 8/9, Václav Till (5.A8) 8/9.

 

Konečné pořadí

1. Gymnázium Rychnov n. K. 31,5 bodů, 2. Lepařovo gymnázium Jičín 29,5, 3. Gymnázium B. Němcové Hradec Králové A 29,0, 4. Gymnázium Broumov 18,5, 5. Jiráskovo gymnázium Náchod 18,5, 6. SPŠ ELIT Dobruška14,0, 7. SPŠ stavební Hradec Králové 13,5, 8. VOŠ a SPŠ Jičín12,0, 9. Gymnázium B. Němcové Hradec Králové B 8,5, 10. SOA Náchod 5,0.

Čtenářská diskuze