Prázdniny byly na Hučáku plné návštěvníků

HRADEC KRÁLOVÉ – Po covidových omezeních byla na začátku prázdnin konečně otevřena i Informační centra Skupiny ČEZ. Za dodržování přísných hygienických podmínek se i na hradeckém Hučáku konala jedna exkurze za druhou. Informační centrum Obnovitelných zdrojů a malou vodní elektrárnu v centru Hradce Králové tak navštívilo o prázdninách téměř 3 tisíce návštěvníků. Od začátku letošního roku Informační centrum vidělo již více jak 12 tisíc návštěvníků, někteří virtuálně.

Infocentra a elektrárny ČEZ se po covidové pauze, kdy nabízela pouze virtuální prohlídky, otevřela veřejnosti na začátku letních prázdnin. Hradecký Hučák se o prázdninách stal opravdu lákadlem. Pro návštěvníky byly a stále jsou připraveny atraktivní exkurze a spousta novinek. O prázdninách, kdy se na Hučáku vystřídalo téměř 3 tisíce lidí, například nejmenší soutěžili Za zelenou energií ČEZ, vyplňovali kvíz a dostávali dárečky.

Další lákavou novinkou pro děti je krásný moderní dětský koutek, který kombinuje vzdělání se zábavou. Děti tam najdou edukativní stěnu, zkoušku vodivosti, fungování elektráren, obkreslovací led stůl s motivem elektrárny a skřítků Enerů, nabíjecí lavičku a lego stěnu.

„A úplná novinka! Smart Guide – na Hučáku máme v rámci mobilního průvodce Smart Guide (aplikace na mobilu) nabízíme dva typy komentovaných audio tras, dlouhou a krátkou, které obě končí v našem Informačním centru.

Již v loňském roce jsme spustili virtuální realitu, kterou si při návštěvě můžete vyzkoušet. Nachystány jsou hned tři hry, ve kterých můžete složit Kaplanovu turbínu, strojovnu větrné elektrárny nebo správně poskládat energetický domeček. Pokud budete mít skvělý čas, vaše jméno bude zapsáno na tabuli vítězů,“ uvedla mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.

A pokud se návštěvníci řadí mezi vášnivé turisty, potěší je možnost zakoupit v infocentru zbrusu novou turistickou vizitku s vyobrazením elektráren. K prodeji jsou i výletní deníčky, kam se vizitky lepí. A v netradiční „knize návštěv“ pak mohou informovat prostřednictvím nápisu na nálepce a dát tak tip dalším, nově příchozím návštěvníkům.

„I nadále nabízíme turistické vizitky a deníky a turistické známky,“ dodala Šárka Lapáčková Beránková.

Čtenářská diskuze