Pozvánka na bezpečnostní přestávku s dopravní policií

KRAJ – Dálniční odpočivadlo na 81 kilometru na D11 ve směru na Prahu bude v pátek 21. června patřit řidičům kamionové dopravy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ilustrační foto: Policie ČR

Na odpolední hodiny v pátek 21. června dopravní policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje připravili pro řidiče nákladních vozidel zajímavou a ojedinělou preventivní akci, věnovanou řidičům kamionů a jiných nákladních vozidel, při které bude na dálničním odpočivadle na 81. kilometru ve směru na Prahu rušno.

Za nenápadným názvem Práce řidičů v kamionové dopravě, se skrývá nabídka setkání nejen s dopravními policisty.

„Pro řidiče kamionů budou na odpočivadle od 12.00 do 17.00 hodin k dispozici odborníci, policisté a zástupci státního odborného dozoru, s nimiž budou moci diskutovat a klást jim otázky. Organizátoři pro řidiče připravili i možnost informativně si zvážit vozidlo, vyzkoušet simulátoru nárazu -pro představu, jak reaguje připoutaný a nepřipoutaný řidič, „opilé brýle“, simulující požití alkoholu či drog, termo kameru, echo lokátor či endoskop na kontrolu brzd. Motoristé budou mít i možnost vyčtení karty řidiče, případně jakékoli další odborné konzultace či rady. Tímto srdečně zveme všechny řidiče nákladních vozidel k bezpečnostní zastávce – přestávce – na odpočivadlo na 81. kilometru D11 ve směru na Prahu,“ sdělila mluvčí policie Eva Prachařová.

 

Čtenářská diskuze