Pozor na výhodné investice! Další dvě ženy naletěly

HRADECKO -  Máte hodně peněz? Není lehčí způsob jak o ně v mžiku přijít: Najděte si na internetu inzerát výhodných investic, klikněte na něj, vyplňte požadované údaje (údaje z platební karty), počkejte na zavolání odborníka na investování, zašlete počáteční vklad, nainstalujte si do počítače program pro vzdálený přístup (například Anydesk) a přihlaste se do internetového bankovnictví.

„Nejenže vzápětí přijdete o své peníze, ale stane se, že budete splácet třeba i dalších x let úvěr, který si nevědomky u své banky sjednáte. Tímto způsobem přišla 48letá žena z Bydžovska o téměř 570 tisíc korun, z nichž více jak 95% pocházelo z nově sjednaných úvěrů,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.

Druhá žena (věk 65 let) pocházející z Hradce Králové přišla o cca 420 tisíc korun obdobným způsobem, jen v počátku uvěřila neznámému volajícímu, že v minulosti investovala do kryptoměn, u kterých došlo ke zhodnocení. Pro jejich převod bylo třeba instalovat si Anydesk ….. Z odčerpaných peněz z účtu této ženy pocházelo přibližně 70% z úvěru.
Obě ženy podvod nahlásily v ten samý den, v pátek 23. září, v rozmezí cca 1,5 hodiny na dvou různých obvodních odděleních.
Policisté oba případy řeší jako tři trestné činy najednou -podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí až 8leté vězení.

„Musíme připomenout, že s největší pravděpodobností své peníze ženy již neuvidí. Podvodníci přelévají rychlostí blesku peníze z jednoho účtu na druhý – účty bílých koní – a končí buď v zahraničí, nebo v bitcoinmatech. Jakoukoliv kryptoměnu neumí zajistit žádná policie na světě! Je na každém z nás, jak přistoupí k ochraně svých peněz. Uvědomme si, že pokud poskytneme soukromá data, o peníze přicházíme vlastním přičiněním, čímž nemůžeme očekávat žádné odškodnění“, dodala Iva Kormošová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,