Požár ve vlakovém muzeu – škoda ve výši 100 tisíc korun

NÁCHODSKO – Policisté z obvodního oddělení v Jaroměři se začali zabývat požárem  železničního historického vozu z roku 1930, ke kterému došlo ve čtvrtek 16. dubna ve večerních hodinách v objektu vlakového muzea Výtopna Jaroměř, kde se nacházejí staré lokomotivy a vagóny převážně z první poloviny 20. století.

„Neboť vyšetřovatel hasičů nevyloučil úmyslné cizí zavinění, policisté zahájili šetření pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci neznámým pachatelem,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Událost policistům nahlásil na linku 158 člen spolku, který si všiml hustého dýmu a šlehajících plamenů. Plameny zničily celý vůz, který měl kovovou konstrukci a dřevěné obložení. Celková způsobená škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun.

„V případě prokázání viny hrozí pachateli, či pachatelům trest odnětí svobody až na 1 rok. Zároveň žádáme veřejnost, pokud si někdo povšiml v okolí muzea něčeho či někoho podezřelého, aby se s touto informací obrátil na linku 158. Za všechny poznatky předem děkujeme,“ dodala Lucie Konečná.

 

Čtenářská diskuze