Potštejn ožije 2. ročníkem Divadelního festivalu

Potštejn ožije od pátku 4. července do pondělí 7. července 2. ročníkem Divadelního festivalu. Lákat bude na koncert, ale hlavně na odpolední a večerní představení nejen pro dospělé. Hrad Potštejn se stane kulisou divadelního festivalu.

img00015

POTŠTEJN – Pověstí o pokladu loupeživého rytíře Mikuláše proslavil hrad Potštejn Alois Jirásek. Pozůstatky hradu jsou dnes oblíbeným cílem výletníkům a už za pár dní i milovníků divadla. Odehraje se tu totiž již druhý ročník festivalu Divadelní Potštejn.

tip na výlet

„Při loňském „startovním“ ročníku navštívilo každé představení přes 100 diváků, přičemž první dva večery vidělo představení odhadem okolo 250 návštěvníků. Lze tedy hovořit jistě o celkem tisícovce návštěvníků, což na „úvodní“ ročník není špatné. Letos budou opět na programu tři večerní představení pro dospělé, vždy od 19 hodin, a tři odpolední představení dětská, vždy od 16 hodin. Úvodní večer zakončí stejně jako loni hudební produkce,” prozradil organizátor festivalu Divadelní Potštejn Ondřej Sedláček.

Potštejnský festival zahájí premiérou

Ten je zároveň principálem Ochotnicko–čtenářské besedy Orlice z Potštejna, která se postará o samotné zahájení festivalu.

Jeho pomyslná opona se zvedne v pátek 4. července. Diváci se mohou těšit na premiéru hry Chlapi jsou divný aneb Jak to vidí ženy. Pro potštejnské ochotníky ji napsal Ondřej Sedláček.

Zahajovací večer pak vyvrcholí koncertem skupiny Yellow Cab.

Ochotníci zahrají i pro děti

V následujících dnech se na pódiu vystřídají se svými představeními, ať už pro děti, či dospělé, ochotníci z blízka i daleka. Bude to divadelní spolek Zdobničan z Vamberka, divadelní spolek Na Skále z Helvíkovic, z Jaroměře přijede loutkové divadlo Maminy a z Hořovic divadlo Na Vísce.

Pondělní zakončení festivalu bude opět v režii členů domácí Ochotnicko–čtenářské besedy Orlice z Potštejna.

 

PROGRAM FESTIVALU DIVADELNÍ POTŠTEJN

 4. července ve 20.30

Ochotnicko-čtenářská beseda Orlice, Potštejn, premiéra hry pro tři herečky a (nejen) pánské publikum: Chlapi jsou divný aneb Jak to vidí ženy (scénář a režie: Ondřej Sedláček)

Večer vyvrcholí koncertem skupiny YELLOW CAB

5. července v 16.00

Divadelní spolek Zdobničan, Vamberk, pohádka:

Honza a kouzelnice Bambulína (Stanislav Tomek, režie: Pavla Nekvindová)

v 19.00

Divadelní spolek Na skále, Helvíkovice, komedie: Postel pro anděla (Jaroslav Koloděj, režie: Vladimír Martínek)

6. července v 16.00

Loutkové divadlo MAMINY, Jaroměř, pohádka:

Kocour v botách

v 19.00

Divadlo Na Vísce, Hořovice, akční scénické čtení:

Bond a tři ženy navíc (Bruno Chapell, režie: Slávka Hozová)

7. července v 16.00

Ochotnicko-čtenářská beseda Orlice, Potštejn, pohádka:

Jak čarodějnice Popleta čarovala pohádku (scénář, hudba a režie: Ondřej Sedláček)

16.30

Slavnostní zakončení festivalu

Čtenářská diskuze