Porcinkule v Opočně – tradiční atrakce i adrenalin

Nechyběl staročeský jarmark, divadlo, cirkusová show

OPOČNO – O víkendu se v Opočně konala tradiční porcinkule –jedna z největších poutí ve východních Čechách, při níž proběhl také staročeský jarmark s prodejem řemeslných výrobků, ukázkami řemesel a doprovodným programem. Mezi řemeslníky nechyběli řezbáři či skláři, kováři, perníkáři, krajkáři a další.

Letos po všechny tři dny, kdy pouť trvala, přálo všem návštěvníkům, stánkařům a provozovatelům atrakcí bezvadné počasí. Na návštěvníky čekaly na porcinkuli desítky stánků a  pouťových atrakcí, které na opočenské Kupkovo náměstí, Trčkovo náměstí a do Zámecké ulice přilákaly tisíce návštěvníků. Tradiční pouťovou klasiku, jako jsou houpačky, autíčka či střelnice doplnily i takzvané adrenalinové atrakce, včetně téměř 35 metrů vysokého řetízkového kolotoče. Lákadlem pro děti byla i loňská novinka porcinkule – aquazorbing. Aquazorb je plastová koule o průměru 2 metry, z velmi slabého a průhledného, ale přesto velice pevného materiálu, do níž se nechá zájemce zavřít speciálním zipem. Koule se pak nafoukne a aquazorbista vyběhne do vody. Začátečník prakticky nedokáže opravdu chodit či běhat, těžko se mu daří udržet rovnováhu. Než zvládne pohyb a potřebný grif, spíš sebou jen plácá, ale vzhledem k tomu, že se v kouli běhalo na opočenském náměstí opravdu jen v malém bazénku, žádné nebezpečí tedy ani začátečníkům nehrozilo.

Co se týče doprovodného kulturního programu, který připravilo opět Divadlo Kodym za podpory města Opočna, proběhly koncerty skupin My vám taky, Oboroh či RED GUITARS, vystoupení skupiny historického šermu FEXT, divadelních souborů Kašpárek a OCHOS Smiřice, cirkusová show nebo ohňostroj. V neděli se také uskutečnila výstava historických vozidel v klášterní zahradě.

voř

 

Čtenářská diskuze