Porcinkule uzavře centrum Opočna

OPOČNO – Tak veliká akce jako Porcinkule, která probíhá první srpnový víkend, si v Opočně vyžádá i některá dopravní omezení v centru města, které nebude průjezdné.

pouť_zábava2

Ilustrační foto.

Ve dnech konání tradiční opočenské pouti Porcinkule dojde k rozsáhlým dopravním omezením v prostoru Kupkova náměstí a dále v historické části města.

Od pátku 4. srpna bude od sedmi hodin uzavřeno Kupkovo náměstí a historická část Opočna. Obslužnost historické části Opočna bude umožněna pouze Kodymovou ulicí. Pro autobusovou dopravu bude vjezd na Kupkovo náměstí v tento den povolen, to je v pátek 4. srpna budou autobusové zastávky na Kupkově náměstí běžně obsluhovány.

Od soboty od 6 hodin až do neděle do 20 hodin bude dále pro veškerou dopravu uzavřena hlavní sinice přes Kupkovo náměstí. Objízdná trasa na Dobrušku je v obou směrech vedena ulicí Na Olivě směrem na Pohoří přes Pulice s vyústěním v ulici U Nádraží v Dobrušce a napojením na Opočenskou ulici u pekárny Klobas.

Po celou dobu uzavírky hlavní silnice, to je v sobotu a v neděli, nebude přes Kupkovo náměstí projíždět autobusová doprava. Jako náhradní autobusové zastávky, za zastávky v Dobrušské ulici a na Kupkově náměstí, budou sloužit zastávky v Nádražní ulici u budovy policie a prodejny nábytku.

Vedení města žádá občany a návštěvníky pouti, aby svá vozidla parkovala a odstavovala tak, aby odstavená vozidla nebránila volnému průjezdu.

Správa zámku Opočno upozorňuje, že v době konání Porcinkule od 4. do 6. srpna bude uzavřena brána do zámeckého parku ze Zámecké ulice. Ostatní provozní podmínky dané návštěvním řádem parku se nemění.

Čtenářská diskuze